Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wodzisławskie Centrum Kultury: Spektakl dla szkół „Cel – pal”

Facebook Twitter

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza młodzież klas 7-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich na znakomity spektakl Teatru Szydło pt. „Cel - pal”. Premiera spektaklu odbyła się 6 lutego i uzyskała bardzo dobre recenzje.

fot.mat.prasowe WCK

Po pokazie odbędzie prelekcja dla młodzieży pn. „Młody człowiek przed wyborem”, dotycząca budowania własnego planu na przyszłość.

Spektakl opowiada o młodych kobietach, które pod naporem presji społecznej, próbują odnaleźć własną życiową drogę. Poszukiwanie idealnego zawodu, wybór kierunku studiów, decyzja o macierzyństwie i małżeństwie, wybór wartości, kształtowanie się światopoglądu to kwestie, które dla młodych osób u progu dorosłości bywają bardzo trudne i stresujące. Spektakl opowiada o marzeniach, ambicjach, lęku i strachu oraz młodzieńczej determinacji i sile w dążeniu do celu.

fot.mat.prasowe WCK

Co jest w życiu najważniejsze? Którędy iść, by dojść do wcześniej obranego celu i czy cel jest właściwy? Podążamy za marzeniami, pragnieniami, które są „moje” czy wpadamy w sieć schematów i społecznej presji? „Cel – pal” to spektakl w pełni autorski, który poruszy wiele istotnych, bardzo aktualnych kwestii. Oszczędny w środkach, ale mocny w przekazie „Cel – pal” rozbawi i wzruszy jednocześnie, o czym jestem przekonana

– mówi Dorota Krawczyk, instruktor zespołu, reżyser spektaklu.

fot.mat.prasowe WCK

Po spektaklu odbędzie się dyskusja, która może być inspiracją do dalszej pracy dla wychowawców na lekcjach wychowawczych. Poruszone zostaną podczas niej kwestie istotne dla młodych ludzi w wieku, gdy zbliżają się do dorosłości i w momencie, kiedy trzeba podjąć szereg decyzji, które mogą zaważyć na całej przyszłości. Niepewność, wątpliwości, presja społeczna, odpowiedzialność za własne wybory i błędne decyzje oraz niejasny plan na przyszłość to wyzwania, z którymi mierzy się młodzież na co dzień. Jak sobie radzić w tym stresującym momencie życia? Gdzie szukać wsparcia i i dobrych rozwiązań? O tym wszystkim wraz z aktorami i reżyserką spektaklu rozmawiać będziemy w WCK.

fot.mat.prasowe WCK

• „Cel – pal” Teatr Szydło, Wodzisławskie Centrum Kultury
• 5 kwietnia (wtorek), godz. 9:00
• cena biletu: 10 zł
• zapisy i rezerwacje miejsc dla grup: i.sobota@wck.wodzislaw.pl, 32 4554855 (wew. 28)

Reżyseria: Dorota Krawczyk
Obsada spektaklu: Julia Berger, Laura Berger, Karolina Glaeser, Antonina Swoboda, Dominika Zychma, Joanna Makuch, Viktoria Toman, Hanna Konieczny, Julia Kotula, Maria Jarząbek, Liliana Kaczmarczyk, Amelia Kopiec, Aleksandra Pająk
Kostiumy: Jadwiga Pławna, Urszula Getler, Hanna Sekuła
Scenografia: Aleksander Wilkus, Andrzej Grzesik, Dariusz Włoszczyk

fot.mat.prasowe WCK

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj