Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Spektakl w Rzuchowie na Noc Muzueów

Facebook Twitter

Niezwykły spektakl w niezwykłym miejscu, w niezwykłą noc. Pałac w Rzuchowie zaprasza do siebie na 18 maja na Noc Muzeów. Zabytek jest remontowany, opiekuje się nim Fundacja na Rzecz Ochrony Dóbr Kultury im. Heinricha Himmla.

Teraz jego drzwi zostaną otwarte dla publiczności, która przemierzając sale i zakamarki pałacu pozna jego historię, spotka dawnych właścicieli i innych mieszkańców. W cieniu pałacu rozegrały się bowiem wydarzenia zarówno radosne, jak i tragiczne tworząc razem barwną i wzruszającą opowieść. Inspiracją dla spektaklu są wyniki poszukiwań archiwalnych, a także wspomnienia osób związanych z pałacem. Historia zostanie wystawiona trzykrotnie: o 18.00, 18.45 oraz o 19.30. Wstęp jest bezpłatny, ale z uwagi na niecodzienną formułę spektaklu ilość wejściówek jest ograniczona. Konieczna jest bezpłatna rejestracja.

Rejestracja: TUTAJ

Wydarzenie na facebook’u: TUTAJ

Scenariusz przygotowała doświadczona i utalentowana reżyserka Katarzyna Chwałek-Bednarczyk, autorka licznych spektakli historycznych opartych o lokalne wydarzenia. Spektakl jest efektem zaangażowania mieszkańców wspieranych aktorów Teatru SAFO. Przedstawienie jest częścią projektu „W cieniu pałacu – rzuchowskie wspomnienia i legendy”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj