Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Spektakle w ramach Teatru Polska w Rydułtowskim Centrum Kultury

Facebook Twitter

Połączenie techniki pantomimy zespołowej oraz elementy tańca współczesnego. To będzie można zobaczyć już w najbliższy czwartek (10.11.) w Rydułtowskim Centrum Kultury. W ramach projektu Teatr Polska wystąpi Wrocławski Teatr Pantomimy w spektaklu "Tyran".

Fot. facebook.com/RCKFENIKS

Rozmawialiśmy z Katarzyną Chwałek, dyrektor Rydułtowskiego Centrum Kultury „Feniks”.

Katarzyna Chwałek: Wrocławski teatr pantomimy im. Tomaszewskiego, czyli absolutny numer jeden w Europie. Spektakl utrzymany w konwencji niemieckiego ekspresjonizmu, czyli wszystkim znany „Nosferatu”, to ogromna gratka. Teatr Polska zakłada, żeby absolutnie najlepsze premiery z całego kraju ściągać do małych miast i miasteczek i wsi, czyli tam, gdzie teatr instytucjonalny nie działa. Zapraszamy nie tylko fanów teatru, ale też osoby, które po prostu lubią oglądać prawdziwe, fantastyczne historie w absolutnie rewelacyjnym wykonaniu, bo to jest prawdziwy Creme de la creme polskiego teatru

Spektakl „Tyran” w czwartek (10.11.) o 18.00. Kolejne dwa przed nami:

Katarzyna Chwałek: W kolejnym tygodniu 16 listopada mikroteatr i spektakl „Faktoria przyjemności”. Spektakl o Wedlu, twórcy najbardziej znanej czekolady w Polsce. Potem w kolejnym tygodniu 21 listopada „Kobieta z wydm” w wykonaniu teatru Formy. To jest jedyna okazja, kiedy my nie musimy jechać do Krakowa, Wrocławia, Warszawy, do tych dużych miast gdzie działają teatry, tylko te teatry przyjeżdżają właśnie do nas. W te parę dni w Rydułtowskim Centrum Kultury można zobaczyć to, co się działo w ostatnim roku w świecie polskiego teatru.

Teatr Polska także w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach. W czwartek (10.11.) o 19.00 Teatr Łaźnia Nowa w spektaklu „Bezpieczne miejsce”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022