Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

SPIN podwójnym Mistrzem Polski w tańcu towarzyskim

Facebook Twitter

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działający od 40 lat w Wodzisławskim Centrum Kultury 24 września br. wziął udział w Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Krasnymstawie. Formacje Venus oraz Shadow Dance zdobyły tytuł Mistrza Polski w swoich kategoriach tanecznych, a mini formacja Carmen przywiozła do Wodzisławia Śląskiego srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski.

fot. WCK Wodzisław Śląski

Trenerami Klubu Tańca Towarzyskiego SPIN są Elżbieta Lasocka, Sebastian Lasocki oraz Julia Gawlik. Grupy specjalizują się zarówno w formacyjnym tańcu latynoamerykańskim jak i w tańcach standardowych. Klub działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 40 lat. Jest corocznym gospodarzem Wodzisławskiej Gali Tanecznej MIX. Swoje umiejętności prezentuje publiczności podczas swoich koncertów tanecznych oraz w trakcie miejskich imprez plenerowych. Najważniejszym wyzwaniem jest jednak coroczny udział w Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych Polskiego Towarzystwa Tanecznego, którego SPIN jest licencjonowanym członkiem.

 Wielkie gratulacje dla całego klubu oraz dla trenerów. Już sam udział w mistrzostwach jest wielkim sukcesem, który świadczy o wysokim poziomie naszych tancerzy. Przywiezienie z zawodów złotych i srebrnych medali to już osiągnięcie spektakularne. Jestem bardzo dumna, kiedy słyszę, że nasza wodzisławska młodzież i dzieci, które na co dzień rozwijają swoje talenty w WCK, osiągają takie sukcesy

– mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor WCK.

fot. WCK Wodzisław Śląski

W zawodach wzięły udział formacje z Kielc, Kraśnika, Bielska-Białej, Żywca, Zabrza, Lublina, Legionowa, Niedrzwicy i innych. Formacja Shadow Dance tańczyła w kategorii 19-34 lat, tańce LA, formacja Carmen w kategorii 12-15 lat, tańce LA, a Venus w kategorii 16-18 lat, formacja mała żeńska.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023