Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Spłonął dom, potrzebna pomoc by go odbudować [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Nigdy nikomu nie odmówił pomocy, teraz sam jej potrzebuje. Krzysztofa, mieszkańca Rybnika-Boguszowic dotknęła wielka tragedia. Kilka dni temu, gdy był w pracy spłonął jego dom, przedwojenny dom rodzinny, jeden z pierwszych na osiedlu w Boguszowicach, w którym mieszkał sam po śmierci rodziców.

Krzysztofowi do dziś trudno opowiadać o tym co go spotkało. Radio 90 rozmawiało z jego koleżanką, Anitą która udzieliła mu schronienia:

Stało się to 28 maja, pod nieobecność Krzysztofa w domu, rano wyszedł do pracy. Miedzy godziną 11:00, a 12:00 dostał telefon, że płonie jego dom i stał i po prostu bezradnie patrzyła jak straż gasi jego płonący dom. Z ekspertyzy biegłego sądowego doszło do włamania i podpalenia domu przez polanie jakąś cieczą. Podpalony był na dole pokój, gdzie tam nie było dużo rzeczy, ale ogień stamtąd poszedł. Jest spalona klatka, schody drewniane, u góry też spłonęły pokoje pod wpływem gorąca potopiło się bardzo dużo rzeczy.

Sąsiedzi skrzyknęli się i chcą pomów Krzysztofowi:

Jest dużo osób chętnych do pomocy, do pracy w tym domu tylko, ze brakuję materiałów budowlanych. Pieniążków i materiałów budowlanych, jest do zrobienia, strop, podłogi, ściany, chody, trzeba kuć tynki Wszystkie ręce są bardziej  potrzebne. Była już pierwsza ekipa, który pomogli już tam częściowo powynosić parę rzeczy. Ma się zebrać około 20 osób, żeby zacząć pracę, żeby jak najszybciej to zrobić.

Krzysztof na razie mieszka u znajomych, ale jest szansa, że na czas prac otrzyma mieszkanie zastępcze. To, że chcemy mu pomóc jest dla nas naturalne, to dobry człowiek – dodaje Anita Kędziora:

Jest bardzo skromny, jest też pomocny dla innych osób, dlatego też dużo osób chce mu pomóc, bo ma wielu przyjaciół znajomych. Zawsze tutaj nas mile gościł jak był potrzebny do pomocy, czy przeprowadzki, czy cokolwiek zrobić jak komuś coś się działo to zawsze był na każde takie nasze zawołanie. Ten dom jest jeszcze po jego pradziadkach, dziadkach. Sam tutaj mieszkał, miał wiele pamiątek takich cennych, starych, strasznie go to przerosło bo to uległo zniszczeniu. Interesuje się pociągami, miał takie pociągi drogie, kolekcje to też uległo zniszczeniu i właśnie to go wszystko przytłacza. 

Szczegóły: TUTAJ

Zbiórka na remont po pożarze TUTAJ

Zobacz zdjęcia:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj