Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Spór Tauron i Rafako. Prezydent Raciborza w Warszawie

Facebook Twitter

Spór Tauron i Rafako. O aktualnej sytuacji prezydent Raciborza rozmawiał dziś (24.01) z prezesem spółki energetycznej. Trwają mediacje w sprawie sporu dotyczącego bloku energetycznego w Jaworznie.

Fot. pixabay.com

Spór Tauron i Rafako wciąż nierozstrzygnięty. Rafako uważa, że winny jest Tauron, który spalał w nim zły węgiel, a Tauron Wytwarzanie zażądał od Rafako 1,3 miliarda złotych kary za wady konstrukcyjne bloku. Prezydent Raciborza w zeszłym tygodniu spotkał się z prezesem Rafako oraz przedstawicielami związków zawodowych Raciborskiej Fabryki Kotłów.

Spór Tauron i Rafako. Prezydent Dariusz Polowy w Warszawie

Fot, mat. prasowe

We wtorek (24.01.) prezydent Raciborza Dariusz Polowy rozmawiał z prezesem spółki energetycznej. Włodarz Raciborza słyszał od Pawła Szczeszka, że po stronie Tauronu jest duża wola polubownego rozwiązania aktualnej sytuacji.

Dariusz Polowy: Pozytywne rozwiązanie kryzysu w Rafako ma dla mnie olbrzymie znaczenie. Analizowaliśmy sytuację, w której znalazły się obie spółki oraz możliwe, jak najlepsze relacje pomiędzy Tauronem a Rafako. Prezes Paweł Szczeszek zapewnił mnie, że po stronie Tauronu jest duża wola polubownego rozwiązania aktualnej sytuacji. Serdecznie dziękuję Prezesowi Tauronu Panu Pawłowi Szczeszkowi za serdeczne przyjęcie i merytoryczną rozmowę

– mówił po spotkaniu prezydent Raciborza.

Stanowisko Tauronu dostępne: TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024