Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sportowa sutanna dla księży, browar na uczelni i rybnicka fontanna w rytmach disco polo

Facebook Twitter

Dziś w sieci pojawiło się wiele nieco zaskakujących informacji. Zacznijmy od doniesień z Metropolii Górnośląskiej, która w najbliższych miesiącach planuje wprowadzić alternatywną wersję sutanny. Innowacja podyktowana jest troską o dobrą kondycję fizyczną śląskiego duchowieństwa.

Nowa sutanna ma być nieco krótsza od klasycznej, z bocznymi rozcięciami. Zamiast tradycyjnych guzików zostaną użyte wygodne zamki błyskawiczne. Do kompletu mają zostać wykonane również gadżety – dla piłkarzy czarne getry, dla narciarzy – stylowy pokrowiec na narty, dla tenisistów – frotki i ręczniki. I z zupełnie innej beczki – i to dosłownie – naszej uwadze nie powinny również umknąć informacje z Uniwersytetu Śląskiego.

Z inicjatywy Instytutu Chemii oraz Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska powstanie tam pierwszy w kraju uczelniany browar. Piwo będą tam nie tylko produkować, ale przede wszystkim badać. Ponoć studenci z innych kierunków dopytują o możliwość przeniesienia się na chemię.

Czy to będzie możliwe, jeszcze nie wiadomo, pewne jest natomiast, że przenieść, a raczej przeprowadzić się do niemieckiej miejscowości Reken będzie mogło tysiąc mieszkańców Rydułtów. To w ramach wymiany z miastem partnerskim. Rydułtowy jednak na tym nie stracą, bo skoro wymiana, to do Rydułtów przyjedzie tysiąc Niemców.

Kiedy już dobrze poznają Rydułtowy, będą mogli przyjechać na wycieczkę do Rybnika, bo tu nowość – przy fontannie na deptaku odbywać się będą specjalne wodno-świetlno-muzyczne pokazy. Fontanna zaprogramowana zostanie na kilka pokazów, obejmujących po trzy utwory każdy – utwory nie byle jakie, bo takich gwiazd jak Boys, Bayer Full, Weekend czy Shazza.

Was też nie może na nich zabraknąć. A co dziś najważniejsze, nie może zabraknąć uśmiechów na twarzach i słów uznania dla autorów tych wszystkich pomysłów. Co chyba oczywiste – stworzonych z okazji prima aprilis!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 marca 2021