Sportowcy z naszego regionu bez medali na Mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej

Na czempionacie nasz kraj reprezentowali także sportowcy z regionu, pochodząca z Rybnika Monika Brzostek i jastrzębianin Bartosz Łosiak. Ten ostatni grający w parze z Piotrem Kantorem był bliski, by stanąć na podium.

W eliminacjach po zaciętym meczu Polacy przegrali tylko z Mistrzami Świata, rosyjską parą Krasilnikov i Stoyanovskiy. W walce o strefę medalową ulegli 1:2 Włochom: Nicolai i Lupo i ostatecznie zajęli w turnieju 5. miejsce.

Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska zdołały natomiast awansować do trzeciej rundy rywalizacji, gdzie musiały uznać wyższość niemieckiej pary Bieneck i Schneider. Ostatecznie Polki zostały sklasyfikowane na 13. pozycji.