Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sportowcy z naszego regionu walczyć będą o medale. Już niebawem otwarcie paraolimpiady

Facebook Twitter

Dwa tygodnie po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich ogień w Tokio znowu zapłonie. W dniach od 24 sierpnia do 5 września odbędą się Igrzyska Paraolimpijskie. Wśród sportowców reprezentujących nasz kraj na najważniejszej imprezie sportowej pojawią się również zawodnicy z naszego regionu.

Od lewej: Mirosław Madzia i Janusz Rokicki reprezentują nasz kraj w Igrzyskach Olimpijskich dla osób niepełnosprawnych

Jesteście Państwo ludźmi niezwykłego ducha, wykonujecie wspaniałą robotę – wlewacie w serca ludzi nadzieję

– mówił prezydent Andrzej Duda, wręczając sportowcom nominacje na XVI Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Nasz region reprezentować będzie dwóch mieszkańców Śląska Cieszyńskiego: Mirosław Madzia ze Skoczowa i Janusz Rokicki z Cieszyna. Startować będą w konkurencjach rzutowych lekkiej atletyki – pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.

Dla panów występ na igrzyskach paraolimpijskich nie będzie debiutem – Mirosław Madzia pierwsze szlaki przetarł 5 lat temu w Rio de Janeiro, wówczas uplasował się na siódmym miejscu. Dla Janusza Rokickiego będzie to już piąty występ na zawodach tej rangi.

Starty zawodników Integracyjnego klubu sportowego z Cieszyna zaplanowane są na 30 sierpnia oraz 2 i 3 września. Paraolimpiada rozpocznie się we wtorek 24 sierpnia. Potrwa do 5 września.
Starty zawodników z regionu:

Mirosław Madzia
• Pchnięcie kulą – 30 sierpnia godz. 12.44 (czasu polskiego)
• Rzut dyskiem – 2 września godz. 3.32 (czasu polskiego)

Janusz Rokicki
• Pchnięcie kulą – 3 września godz. 12.08 (czasu polskiego)

Województwo śląskie na Igrzyskach Olimpijskich osób niepełnosprawnych reprezentują także Przemysław Drąg z Częstochowy w pływaniu i Patrycja Haręża z Jaworzna, która uprawia szermierkę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj