Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sportowy weekend w Rybniku

Facebook Twitter

W najbliższą sobotę kolejny mecz sparingowy rozegrają rybniccy piłkarze, przygotowujący się do rundy wiosennej w I lidze. Jedno z ostatnich spotkań w I lidze futsalu zagrają rybnickie piłkarki, które jedną nogą są już w ekstralidze. Zostało jeszcze ok. 30 miejsc na zawody narciarskie o puchar prezydenta Rybnika. Cały czas trwają także zapisy na PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy.

Piłka nożna – sparingi

Piłkarze z Rybnika mają za sobą trzy tygodnie przygotowań do rundy wiosennej. W tym czasie rozegrali już kilka meczów kontrolnych. Kolejny – w najbliższą sobotę, wtedy to na boisku w Rybniku-Kamieniu zmierzą się z Pniówkiem z Pawłowic, czyli ze swoim ligowym konkurentem. Początek sparingu o godz. 15.00.

ROW 1964 Rybnik – Pniówkiem 74 Pawłowice
Miejsce: sztuczne boisko w Rybniku-Kamieniu
Termin: sobota, 8 lutego
Start: godz. 15.00

Futsal kobiet – I liga

Rybnickie piłkarki, które rywalizują w pierwszoligowej lidze futsalu, rozegrają przedostatni mecz w sezonie. Ewentualna wygrana definitywnie zapewni im awans do ekstraligi. TS ROW zmierzy się tym razem z ekipą Olimpii Osieczany, czyli najsłabszą ekipą w ligowej tabeli i będzie zdecydowanym faworytem tej potyczki.

TS ROW Rybnik – LKS Olimpia Osieczany
Miejsce: sala w „Ekonomiku”, ul. Świętego Józefa 30
Termin: niedziela, 9 lutego
Start: godz. 16.00

Rekreacja-  morsowanie

Popularyzacja zimowych kąpieli wodnych oraz promowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Rybnika i okolic, bez względu na wiek – taki cel przyświeca Rybnickiej Grupie Biegowe.
– Przed dołączeniem do morsów, zalecamy wizytę u lekarza i zapytanie, czy można zażywać zimowych kąpieli, czy nie ma jakiś przeciwwskazań. Jeżeli nie, zapraszamy do nas – tłumaczy Marek Podeszwa, organizator kolejnej edycji morsowania na Rudzie.
Tradycyjnie już zimowych kąpieli będzie można zażywać w kolejne niedziele na rybnickim kąpielisku Ruda.

Morsowanie 2019/20
Miejsce: kąpielisko Ruda
Termin: wszystkie niedziele, do 23 lutego br.
Start: godz. 15:00

Górskie rajzy

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK) oddział w Rybniku zaprasza na Górskie Rajzy. Zimowa akcja MOSiR-u to 4 wycieczki piesze z przewodnikiem. Jedna, na Magurkę Wilkowicką już się odbyła. Na pozostałe zostało jeszcze po kilka miejsc.

Terminy:
• Magurka Wilkowicka (odbyła się 1 lutego)
• 22 lutego – Wielka Racza
• 7 marca – Łysa Góra
• 28 marca – Rysianka

Bieganie

Trwają zapisy na 11. edycję PKO Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego. W 2020 roku – największa rybnicka impreza biegowa odbędzie się 27 czerwca. Limit uczestników: 1500. Po raz pierwszy rybnicki półmaraton będzie jedną z części PKO Korona Śląskich Półmaratonów. Aby ją ukończyć należy wziął udział w czterech z sześciu biegów: Półmaraton Dookoła Jeziora Żywieckiego (29.03), Półmaraton Katowicki (9.05), Rybnicki Półmaraton Księżycowy (27.06), Nocny Półmaraton w Piekarach Śląskich (18.07), Bytomski Półmaraton (19.09), Półmaraton Gliwicki (24.10). Zapisy na rybnicki bieg poprzez specjalny formularz na stronie www.mosir.rybnik.pl

11. PKO Rybnicki Półmaraton Księżycowy
Miejsce: ulice Rybnika, start przy kąpielisku Ruda
Termin: sobota, 27 czerwca
Start: godz. 22:00

Impreza miesiąca

Dużymi krokami zbliżają się również III Zawody Alpejskie o Puchar Prezydenta Rybnika. Tradycyjnie już zawody odbędą się na stoku Złoty Groń w Istebnej. Limit uczestników to 200 osób. Jak informują organizatorzy w zawodach mogą wziąć udział tylko mieszkańcy Rybnika (dowód osobisty wydany przez Prezydenta Miasta Rybnika). Partner lub partnerka uczestnika nie muszą spełniać tego wymogu. Uczestnicy zawodów zaplanowanych na 15 lutego, rywalizować będą w slalomie gigancie (15-20 bramek).

III Zawody Alpejskie o Puchar Prezydenta Rybnika
Miejsce: Złoty Groń, Istebna
Termin: sobota, 15 lutego
Start: godz. 9:00

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022