Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sposób na weekend? Rybnicki Pniowiec [WIDEO]

Facebook Twitter

Nie tylko rekreacja nad rybnickim Pniowcem. Wzdłuż dwukilometrowej trasy biegnącej wokół zbiornika pojawiło się 13 tablic edukacyjnych, prezentujących przyrodnicze walory tego miejsca.

Spacerowo-rowerowy trakt wytyczony wśród drzew oferuje bliski kontakt z fauną i florą. Można ją poznać dzięki edukacyjnym planszom, na których znajdziemy zarówno mieszkańców Pniowca – m.in. ptaki szuwaru, owady zapylające, płazy, gady czy ryby, jak i rosnące tutaj rośliny. Na zlecenie Rybnickich Służb Komunalnych tablice przygotował bydgoski przyrodnik Dawid Kilon. Wkrótce dzięki nowej ścieżce, Pniowiec połączony zostanie z nowo wybudowaną stacją kolejki w Rybniku-Stodołach.

Prócz wygodnie utwardzonych i oświetlonych ścieżek, nie brak tu miejsc do odpoczynku – są ławki, ławo-stoły, stojaki rowerowe, a także stanowiska biwakowe z paleniskami, umożliwiającymi rozpalenie ogniska czy grillowanie. Teraz uzupełnieniem rekreacyjnych walorów Pniowca będzie edukacja przyrodnicza.

Zobacz, jak wygląda przejazd nową trasą spacerowo-rowerową na rybnickim Pniowcu:

Od ul. Polan przez las, w dawnym śladzie kolejki wąskotorowej powstaje droga pieszo-rowerowa, która wkrótce połączy Pniowiec z wybudowaną niedawno stacją kolejki w Rybniku-Stodołach. Wiem, że wielu mieszkańców oczekuje jej z niecierpliwością i cieszy mnie, że już wczesną jesienią będziemy mogli cieszyć się nową trasą wycieczkową – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Byliśmy na spacerze wokół zalewu na Pniowcu:

Spacer wokół Zalewu Pniowiec? Zobacz „rybnickie Mazury” [WIDEO, FOTO]

Wpisując w naszej wyszukiwarce słowo „Pniowiec” dowiesz się jeszcze więcej.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne? Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne. Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022