Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sposoby na budowę masy mięśniowej – czego nie warto próbować? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Umięśniona, proporcjonalna sylwetka jest przedmiotem marzeń większości mężczyzn, którzy trenują na siłowni. Jednak jej uzyskanie to zwykle mozolny, wymagający wielu wyrzeczeń proces. Nic więc dziwnego, że niektórzy poszukują drogi „na skróty”.

Mimo iż istnieją bezpieczne sposoby na efektywniejsze ćwiczenia, to nie ma cudownych metod na szybką formę bez wysiłku. Co wiemy o szkodliwości niektórych „przyspieszaczy” treningu i czego unikać podczas ćwiczeń?

Żyjemy w czasach, w których wygląd jest niezwykle ważny. Jednocześnie mało kto ma czas, aby spędzać długie godziny na siłowni i dbać o prawidłową dietę. Dlatego wiele osób szuka sposobu, aby jak najszybciej zdobyć wymarzoną sylwetkę, która da im pewność siebie i poczucie atrakcyjności. Jakie pułapki czekają na osoby zaczynające przygodę z siłownią?

Synthol – szybka rzeźba bez ćwiczeń?

Jedną z najłatwiejszych i najszybszych metod zwiększenia objętości mięśni są zastrzyki z syntholu. Oczywiście jest to także metoda skrajnie niebezpieczna, obarczona ogromnym ryzykiem zdrowotnym. O szkodliwości takiego postępowania więcej można przeczytać tutaj: https://wylecz.to/sport-i-cwiczenia/synthol-co-to-jest-i-jak-dziala-skutki-zazywania-syntholu/. Zgodnie z linkowaną stroną, przyjmowanie syntholu jest nie tylko nie zdrowe, ale także nie przynosi zamierzonego rezultatu. Uzyskany w ten sposób przyrost mięśniowy wygląda mało estetycznie, a sylwetka sprawia wrażenie zdeformowanej. Dla takiego efektu zdecydowanie nie warto igrać ze zdrowiem.

Sterydy

Kolejnym sposobem na szybką metamorfozę mogą się wydawać sterydy anaboliczne. Są to substancje przyspieszające wzrost tkanek – również mięśni. Jednak nie jest to działanie wybiórcze, przyjmowanie sterydów ma wpływ na cały organizm. Może powodować nie tylko ginekomastię i nasilony trądzik, ale także poważniejsze zmiany. Jednym z najważniejszych skutków ubocznych anabolików są uszkodzenia wątroby, a nawet jej nowotwory. Działają także niekorzystnie na układ krwionośny – zwiększają ciśnienie tętnicze i mogą przyczyniać się do występowania zawałów serca i udarów mózgu. Zdecydowanie lepiej postawić na uczciwy trening.

Zbyt intensywny trening

Większość osób na początku przygody z siłownią ma najwięcej motywacji. Poświęcają wiele godzin na ćwiczenia i maksymalnie koncentrują się na celu, który chcą osiągnąć. Chyba każdy wie, jak trudno dostać się na siłownię w styczniu – większość miejsc ma pełne obłożenie. Jednak, jak mówi stare chińskie przysłowie – „kropla drąży skałę nie siłą, a częstością padania”. Dużo korzystniejszy będzie rozłożony w czasie, ale mniej intensywny trening, niż kilkutygodniowy zryw. Dodatkowo takie forsowanie swojego organizmu przyczyni się do szybkiego spadku motywacji. Zniechęcenie będzie powodował także brak wymiernych efektów, o które raczej trudno po tygodniu ćwiczeń – nawet mimo najlepszych metod treningowych. Dlatego warto skonsultować się z profesjonalnym trenerem i dobrać odpowiedni, racjonalny plan treningowy. Czas na regenerację jest bardzo ważny dla budowy masy mięśniowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj