Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Sposoby na to, by cieszyć się energią od samego rana

Facebook Twitter

Masz problemy z porannym wstawaniem? Dzień zaczynasz od mocnej filiżanki kawy bez której nie potrafisz otworzyć oczu? Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby na to, by cieszyć się energią od samego rana!

Regularne picie wody
Zamiast porannej kawy, warto sięgnąć po szklankę wody. Pobudza ona organizm i przemianę materii. Najlepiej wypić ją przed śniadaniem, dzięki temu nawodnimy swój organizm i będziemy czuli się lekko przez cały dzień. Woda nie obciąży naszego organizmu cukrem, a dodatkowo go nawilży oraz oczyści. 2 litry wody– to minimum jakie powinniśmy pić w ciągu dnia, poprawi to nasze samopoczucie, a znużenie, zmęczenie i ospałość nie będą tak bardzo dawać we znaki.


Aktywność
Dzięki aktywności także możemy wpłynąć na poranną energię. Ruch na świeżym powietrzu np. spacer z psem czy przejażdżka rowerem – to dobry pomysł na rozpoczęcie dnia. Jeśli rano nie mamy czasu – możemy także wykorzystać wolne popołudnie lub wieczór. Czym bardziej wyczerpujący trening tym łatwiej będzie nam się zasypiać.


Jedzenie
Po porannej szklance wody zafunduj sobie smakowity posiłek. Świeże owoce, jogurty naturalne, zboża – im więcej kolorów tym atrakcyjniejszy wygląd. Dzięki temu chętniej będziemy zasiadać do śniadania.


Muzyka
Nic tak nie stawia na nogi jak ulubiona piosenka. Muzyka pobudza! Przed wstaniem z łóżka warto uruchomić sobie utwór, który wzbudza w nas pozytywne emocje.


Słońce
Jesień to czas gdy słońca jest coraz mniej. Dlatego warto przebywać na nim jak najdłużej to możliwe. Energia słoneczna podnosi w naszym organizmie poziom melatoniny.

Zmysły
Jeśli nie masz energii z rana warto postawić na ubrania w jasnym kolorze. Badania analizujące sposób postrzegania kolorów przez ludzi wykazały, że osoby noszące jasne barwy, są postrzegane jako wesołe i pełne pozytywnej energii – nie tylko przez otoczenie, ale i samych siebie.
Jeśli chodzi o zapachy – warto mieć przy sobie te cytrusowe oraz lawendowe. Wpływają one pozytywnie na czujność oraz bystrość naszego umysłu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 maja 2020