Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sposoby na ukrycie rur w małej łazience [materiał partnera]

Facebook Twitter

Posiadacze starszych mieszkań i domów z pewnością borykają się z obecnością w ich łazienkach, wątpliwej urody, rur grzewczych i sanitarnych. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania instalacji, jednak nie muszą być pierwszą rzeczą, na którą zwraca się uwagę po wejściu do pomieszczenia. Na szczęście, nawet w łazience o niewielkim metrażu możliwe jest ich ukrycie, nie tracąc przy tym znaczących powierzchni, i tak, małego wnętrza.

Zakrywanie rur płytami kartonowo – gipsowymi

Najpopularniejszym i zarazem najprostszym sposobem na schowanie nieestetycznych rur jest ich zabudowanie za pomocą płyt kartonowo gipsowych. Pozwolą one na uzyskanie idealnie płaskich powierzchni, które staną się łatwiejsze do zaaranżowania. Łazienka to pomieszczenie odznaczające się podwyższoną wilgotnością, więc należy zastosować specjalne zielone płyty impregnowane, gdyż są one wodoodporne. Ich montaż jest stosunkowo prosty, dlatego ukrycie niechcianych rur nie wymaga kucia w ścianach. Należy jednak pamiętać, że do niektórych instalacji powinien byś szybki i łatwy dostęp. W takim wypadku warto postawić na ekrany maskujące, które mocuje się za pomocą magnesów, więc z łatwością można je zdemontować w razie wystąpienia niespodziewanych awarii.

Jak zabudować rury w okolicy wanny?

Jeśli nie posiada się w łazience wanny wolnostojącej, to klasyczne modele nie są zbyt dekoracyjne i wymagają odpowiedniego zaaranżowania. Najłatwiejszym sposobem jest zastosowanie paneli do wanien, które pomagają również w dbaniu o higienę w łazience, gdyż posiadają specjalną powłokę antybakteryjną. Następnie można przystąpić do obudowy wanny. Do tego celu idealnie sprawdzą się piękne i wytrzymałe płytki łazienkowe Cersanit. Jakość płytek ceramicznych potwierdza specjalista ds. jakości i kontroli z firmy Cersanit, więc z pewnością będą one zdobiły łazienkę przez wiele lat. Oprócz nich do zabudowy wanny można wykorzystać także:

  1. panele meblowe,
  2. dekoracyjne mozaiki,
  3. Płytki imitujące drewno oraz kamień.

Przy wykonywaniu zabudowy wanny należy jednak pamiętać o tym, aby umożliwić łatwy dostęp do syfonu, który jest niezbędny do naprawiania usterek.

Zabudowa rur meblami użytkowymi

Umywalki łazienkowe marki Cersanit są wyposażone w mało eleganckie syfony i połączenia wodno-kanalizacyjne, które na szczęście można łatwo ukryć meblami do zabudowy. Szafka, która zamontuje się pod umywalką nie tylko sprawia, że rury stają się niewidoczne, ale również stanowi dodatkowe miejsce do przechowywania. Jest to szczególnie ważne w łazienkach o niewielkich rozmiarach, gdzie każda powierzchnia jest na wagę złota. Również mała toaleta, w której widoczne są rury może zostać odmieniona przez zamontowanie nad nią płytkiej szafki. Wewnątrz niej zostanie ukryta instalacja a pomieszczenie wzbogaci się o dodatkowe półki. Sam stelaż toalety również nie stanowi ozdoby pomieszczenia, więc warto go zakamuflować poprzez zastosowanie systemu podtynkowego, który umieszcza się jeszcze przed pokryciem ściany płytkami ceramicznymi w wybranym wzorze.

Jak poradzić sobie z nieestetycznymi rurami na suficie?

W starszym budownictwie, szpecące rury biegną również pod sufitem niewielkich łazienek. Najlepszym sposobem na ich ukrycie jest wykonanie podwieszanego sufitu przy pomocy wodoodpornych płyt kartonowo – gipsowych. Dodatkowo można na nim umieścić oświetlenie punktowe, które zapewni odpowiednią ilość światła w małym pomieszczeniu. Nie trzeba jednak pokrywać całego sufitu płytami, wystarczy osłonić wybrane fragmenty i dodać do nich profile aluminiowe. W ten sposób nie tylko ukryje się rury, ale również stworzy się niepowtarzalną dekorację łazienkową.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj