Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Spotkania w sprawie torów do CPK: „Nie rozwiali obaw mieszkańców”

Facebook Twitter

W kolejnych miasta w regionie odbywają się spotkania online dotyczące przebiegu kolei do Centralnego Portu Komunikacyjnego, wszędzie słychać to samo: "Nikt nie rozwiał obaw mieszkańców". 

fot. pixabay.com

Jak wiecie, spotkania odbywają się w formie zdalnej, co od dawna jest krytykowane, bo mieszkańcy mówią wprost: że ich sprzeciw nie zabrzmi odpowiednio mocno. Na spotkaniach online, jest zapewnienie, że przerwane przez pandemię stacjonarne konsultacje odbędą się na przełomie marca i kwietnia.

Na spotkaniu w Mszanie samorządowcy podkreślili, że są przeciwko poprowadzeniu tej inwestycji, ponieważ w każdym z wariantów ingeruje w zabudowę, będzie wiązać się z wyburzeniami, zmianą układu komunikacyjnego dróg lokalnych i z hałasem. Tak jak w przypadku żorskiego Rownia, mieszkańcy zwracają uwagę, że już przechodzili gehennę przy budowie autostrady i wiedzą, że nie ma dla z nich z tego żadnej korzyści. Swój sprzeciw wyrażają podpisując się pod protestem. Podpisy zbierają radni Gminy Mszana i sołtysi.

W tym tygodniu dobywają się kolejne spotkania w sprawie przebiegu CPK, wczoraj (22.02.) dla Wodzisławia i Gorzyc, dziś (23.02.) o 17.00 dla Jastrzębia.

  • 22 lutego 17.00 Wodzisław Śl i Gorzyce
  • 23 lutego 17.00 Jastrzębie- Zdrój
  • 24 lutego 17.00 Orzesze
  • 25 lutego 17.00 Mikołów

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 marca 2023