Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim w żorskiej bibliotece

Facebook Twitter

Biblioteka w Żorach zaprasza na spotkanie z pisarzem, radiowcem, wędrowcem i fotografem Marcinem Kydryńskim. Wydarzenie, które odbędzie się 15 czerwca o godzinie 18.00 poprowadzi dr Artur Madaliński.

Marcin Kardyński

Radiowiec, wędrowiec, pisarz i fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów czy festiwali. Od 1992 roku podróżuje po Afryce, a swoje reportaże publikował w „National Geographic”. To pierwszy autor i fotograf, jakiemu centrala w Waszyngtonie wydała okładkowy materiał w lokalnej edycji. Prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich. Pisał piosenki dla Anny Marii Jopek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt. Został uhonorowany medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju.

Jest autorek książek: „Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu” (1993), „Chwila Przed Zmierzchem” (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera „Pod Słońce” (1999), „Biel. Notatki z Afryki” (2016). W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album „Lizbona. Muzyka Moich Ulic”, a w 2017 r. w Edipresse Książki – nowe i odświeżone wydanie tytułu. 20 maja 2020 r. ukazała się jego najnowsza książka pt. „Dal”, efekt czteroletniej pracy nad zbiorem starych fotografii z afrykańskich kolonii.

Artur Mandaliński

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, krytyk literacki, wykładowca akademicki. Swoje teksty publikował między innymi, w „Tygodniku Powszechnym”, „Polityce”, „Kulturze Liberalnej”, „dwutygodniku” czy „Gazecie Wyborczej”. Członek redakcji miesięcznika „Znak”. Ekspert w zakresie komunikacji – przez wiele lat kierował zespołami prasowymi instytucji samorządowych szczebla lokalnego i regionalnego. Prowadzi bloga o książkach „biblliotekababel” i audycję Biblioteka Babel.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj