Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Spotkanie Noworoczne w bibliotece: Vincent V. Severski

Facebook Twitter

Autor takich kryminalnych hitów jak „Nielegalni” czy „Niepokorni”, były funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa, Urzędu Ochrony Państwa a także Agencji Wywiadu - Vincent V. Severski będzie pierwszym gościem raciborskiej biblioteki w nowym roku.

Magda Kuc / Materiały prasowe

Vincent V. Severski – przeszedł, m. in. szkolenie w USA, prowadzone przez CIA, realizował zadania na Wschodzie, Azji, Bliskim Wschodzie, Afryce i Europie. Odbył około 140 misji w blisko 50 krajach. W Agencji Wywiadu osiągnął najwyższe stanowisko kierownicze. Do jego zadań należało rozpracowywanie działalności obcych służb specjalistycznych, które prowadziły dywersję ideologiczną skierowaną na Polskę. Odszedł w 2007 roku na własną prośbę ze służby w wywiadzie w stopniu pułkownika. Odznaczony i wyróżniany przez prezydentów i premierów RP, szefów zaprzyjaźnionych służb wywiadowczych oraz Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę.

W październiku 2019 ukazała się jego najnowsza powieść – „Christine” o Krystynie Skarbek vel Christine Granville, jednej z najbardziej znanych agentek drugiej wojny światowej.
Spotkanie odbędzie się w czwartek 23 stycznia o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. Wstęp wolny!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 lipca 2020