Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Spotkanie w sprawie Centralnego Portu Komunikacyjnego w Rybniku już jutro

Facebook Twitter

To ważna informacja dla mieszkańców rybnickiego Kłokocina. Będą kolejne konsultacje w sprawie nowej linii kolejowej. Spotkanie dotyczące przebiegu wszystkich alternatywnych tras szybkiej kolei na terenie Rybnika zaplanowano na środę (20.04.) o godzinie 17.00, w Szkole Podstawowej nr 19, przy ul. Włościańskiej 39e.

fot.pixabay.com

Rządowe plany przebiegu linii nie jest obojętny dla jakości życia mieszkańców. W efekcie analiz przeprowadzonych na wcześniejszym etapie (podczas sporządzania Wstępnego Studium Lokalizacyjnego) ustalono, że jedyny możliwy przebieg nowej linii kolejowej przez aglomerację rybnicką wiedzie wzdłuż autostrady A1, co w znacznym stopniu wpłynie na życie w rybnickiej dzielnicy Kłokocin.

Spółka Egis Polska, działając na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego, przygotowuje Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla odcinka szybkiej linii kolejowej z Katowic do Ostrawy.

Rządowe plany rozwoju linii kolejowej są z całą pewnością szansą na rozwój dla całej aglomeracji, jednak przebieg linii nie jest obojętny dla jakości życia mieszkańców. W efekcie analiz przeprowadzonych na wcześniejszym etapie (podczas sporządzania Wstępnego Studium Lokalizacyjnego) ustalono, że jedyny możliwy przebieg nowej linii kolejowej przez aglomerację rybnicką wiedzie wzdłuż autostrady A1.

Na obecnym etapie rozpatruje się cztery główne warianty przebiegu przez teren aglomeracji rybnickiej, gdzie różnice pomiędzy wariantami uwidaczniają się na różnych odcinkach projektowanej trasy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022