Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Spotkanie z Adamem Bodnarem w bibliotece w Żorach

Facebook Twitter

Spotkanie nosi tytuł "Obywatel PL nigdy nie odpuszcza". W piątek (13.01) o 20.00 będzie można posłuchać rozmowy z laureatem krajowych i międzynarodowych nagród za zasługi dla ochrony praworządności i praw człowieka Adamem Bodnarem.

fot.facebook.com/adbodnar

13 stycznia 2023 r. o godzinie 20:00 spotkanie poprowadzi dr Tomasz Słupik.

ADAM BODNAR

dr hab. nauk prawnych, profesor Uniwersytetu SWPS, od sierpnia 2021 r. Dziekan Wydziału Prawa w Warszawie Uniwersytetu SWPS, profesor wizytujący na Uniwersytecie w Kolonii (Academy for European Human Rights Protection), senior fellow w Democracy Institute Uniwersytetu Środkowo-Europejskiego (CEU) w Budapeszcie; Rzecznik Praw Obywatelskich VII kadencji (09.2015 – 07.2021); w latach 2004 – 2015 współpracownik Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (jako koordynator Programu Spraw Precedensowych, a następnie jako sekretarz i wiceprezes zarządu); obecnie członek rad doradczych krajowych i międzynarodowych organizacji, w tym World Organization Against Torture (OMCT), International IDEA, World Justice Project, Liberties oraz Fundacja Obywatelskich Ruchów Demokratycznych; publicysta stale współpracujący z „Gazetą Wyborczą” oraz internetowym wydaniem „Polityki”; prowadzi także autorski program BOS w Radio TOK FM (wcześniej przez rok prowadził audycję Prawy Adam w Radio Newonce); laureat krajowych i międzynarodowych nagród za zasługi dla ochrony praworządności i praw człowieka.

TOMASZ SŁUPIK

doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce, specjalność: historia myśli politycznej. Adiunkt w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zajmuje się historią idei, ze szczególnym uwzględnieniem epoki nowożytnej oraz rosyjskiej myśli społeczno-politycznej XIX i XX wieku.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub osobiście w Informacji – Recepcji.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj