Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Spotkanie z Adamem Robińskim w Parku Zdrojowym

Facebook Twitter

Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na spotkanie z Adamem Robińskim w Parku Zdrojowym. Wydarzenie będzie miało miejsce w czwartek (8.07.) o godzinie 18.00 pod Inhalatorium.

Hajstra to potoczna lokalna nazwa bociana czarnego, który, w przeciwieństwie do swego białego krewniaka, stał się ptakiem u nas bardzo rzadkim, niczym biały kruk. W debiutanckiej książce „Hajstry” autorstwa Adama Robińskiego jest symbolicznym nawiązaniem do nieznanych, tajemniczych zakamarków – krajobrazów bocznych dróg, nieczęsto uczęszczanych i oglądanych, niekiedy zapomnianych lub jeszcze nie odkrytych dla przeciętnego turysty.

Autor jest cenionym i nagradzanym reporterem, stałym współpracownikiem „Tygodnika Powszechnego” i „National Geographic Polska”, autorem licznych artykułów poświęconych polskiej przyrodzie, krajoznawstwu, turystyce (w tym górskiej), problematyce przemian środowiska naturalnego i wpływowi człowieka na otaczający nas piękny, tajemniczy świat za rogatkami miast.

Druga z książek jego autorstwa, zatytułowana „Kiczery. Podróż przez Bieszczady” to właściwie pean na cześć najdzikszych polskich gór, zamieszkałych przez dzikie zwierzęta oraz odludków i dziwaków, którzy wszędzie indziej stali się wyrzutkami społecznymi, a tutaj jakoś mistycznie i mitycznie wpasowują się w krajobraz. O tym wszystkim (i nie tylko) można będzie dowiedzieć się podczas spotkania „Krajobraz bocznych dróg” z Adamem Robińskim.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021