Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Spotkanie z tradycją Górnego Śląska. Kazimiera Drewniok-Woryna i Agnieszka Rusok w halo!Rybnik

Facebook Twitter

W sobotnie popołudnie (2.10.) o godz. 15.00 na podwórku halo! Rybnik odbędzie się spotkanie ze znanymi regionalistkami – Kazimierą Drewniok-Woryną i Agnieszką Rusok. Będzie można lepiej poznać śląskie pieśni, zwyczaje, gwary i poznać legendy związane z terenem ziemi rybnickiej.

fot.Rafał Lodziński

Pani Kazimiera niedawno pięknie ozdobiła „byfyj” na dziedzińcu halo! Rybnik, dzięki czemu miejsce stało się jeszcze bardziej przytulne. Artystka upowszechnia zakątki Górnego Śląska oraz architektury sakralnej poprzez działalność malarską i ilustratorską. Skupia się również na przybliżaniu dzieciom i dorosłym śląskich pieśni, zwyczajów i gwary.

Na byfyju znalazły się dalsze losy Kluski Wandruski, bohaterki zeszytu edukacyjnego do edukacji regionalnej autorstwa Kazimiery.

Gościem spotkania będzie również Agnieszka Rusok, gawędziarka i autorka książki „Pstrążna. Moja wioska ukochana”, która przybliży legendy związane z terenem ziemi rybnickiej.

Czas spędzony w halo! Rybnik będzie spotkaniem z tradycją Górnego Śląska, okazją do poznania śląskich nazw, historii związanych z miastem oraz gawęd poświęconych utopkom, bebokom skarbkom i innym postaciom zamieszkującym nasz region.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj