Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Spotkanie „Zabawy wokół kina”. Filmowo i plastycznie w Wodzisławskim Centrum Kultury

Facebook Twitter

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza dzieci i młodzież na spotkanie w ramach cyklu „Zabawy wokół kina”, które odbędzie się 19 września o godzinie 14.00, tuż przed projekcją filmu „Mój brat ściga dinozaury”. Jego fabuła stanie się inspiracją do artystycznych zabaw dla dzieci od jedenastego roku życia, a także do dyskusji na temat prawdy i tolerancji.

fot. pixabay.com

Godzinne spotkanie pozwoli na zagospodarowanie wolnego czasu i wprowadzenie w tematykę filmu, opowiadającego o więzach rodzinnych, dojrzewaniu i prawdzie, która zawsze jest cenniejsza niż kłamstwo. Inspiracją dla powstania filmu była bestsellerowa książka biograficzna Giacomo Mazzariola, przedstawiająca historię dwóch braci. Kilkunastoletni Jack marzył o młodszym braciszku, z którym mógłby się bawić. Kiedy Gio przychodzi na świat, rodzice chłopca oświadczają mu, że braciszek jest wyjątkowym dzieckiem, a gdy chłopiec podrasta, dowiaduje się prawdy, że jego brat urodził się z zespołem Downa. W nowej szkole Jack wstydzi się młodszego brata i jego wyjątkowości. Ta opowieść to jedna z wielu propozycji zaplanowanych we wrześniowym repertuarze Kina Pegaz. Film „Mój brat ściga dinozaury” można będzie zobaczyć 17 i 19 września o godzinie 15.00.

Informacji na temat wrześniowego spotkania w ramach „Zabaw wokół kina” udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55). Zapisy na zajęcia przyjmowane są do 16 września pod adresem: piak@wck.wodzislaw.pl. Udział w nich jest nieodpłatny.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj