Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sprawa ataku z siekierą w Radlinie. Tymczasowy areszt dla sprawcy i pomocnika

Facebook Twitter

Sąd Rejonowy w Wodzisławiu zdecydował o 3-miesięczym areszcie dla dwóch mężczyzn, którzy brali udział w zdarzeniu, do jakiego doszło w poniedziałek (1.07.) popołudniu przy ulicy Hallera w Radlinie. 21-letni Patryk K. został zaatakowany siekierą po tym, jak przyszedł upomnieć się o zwrot 20 złotych. Jego dłużnikiem była młoda dziewczyna przebywająca w jednym z mieszkań.

O wydarzeniach mówi Marcin Felsztyński, szef Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu:

W rozmowę włączył się Mateusz B., który zaczął wobec pokrzywdzonego kierować różnego rodzaju groźby, w tym groźby zabójstwa. Z mieszkania mężczyźni przenieśli się na korytarz, gdzie również doszło między nimi do wymiany zdań. W trakcie tej kłótni Mateusz B. zaczął zadawać ciosy pokrzywdzonemu, który cały czas się wycofywał, chcąc uniknąć obrażeń ciała. W pewnym momencie Mateusz B. krzyknął do przebywającego w pobliżu Mirosława M., żeby podał mu jakieś narzędzie, Mirosław M. podał naszemu głównemu sprawcy siekierę, tą siekierą podejrzany Mateusz B. zadał dwa uderzenia: jedno w okolice  głowy, drugie w okolice tułowia.

28-latek, który zadał ciosy usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa ze spowodowaniem obrażeń ciała, ustalono też, że działał w okresie recydywy. Mężczyzna, który podał mu siekierę, 47-latek, będzie odpowiadał za pomoc w przestępstwie poprzez podanie narzędzia, którym zadane były ciosy. On też wielokrotnie był już karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Jak informuje policja w Wodzisławiu napastnicy mają już na swoim koncie przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Sąd aresztował ich na trzy miesiące. Za pomocnictwo i usiłowanie zabójstwa, jako recydywistom, grozi im nie mniej niż 8 lat więzienia. Najsurowszy wymiar kary to dożywocie.

Czytaj także:

Z siekierą w sprawie długu

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022