Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sprawa Dezyderiusza Szwagrzaka trafiła do Prokuratury Rejonowej w Żorach

Facebook Twitter

Prokuratura Rejonowa w Żorach przejęła śledztwo w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Dezyderiusza Szwagrzaka, dyrektora Zakładu Aktywności Zawodowej, a jednocześnie pełniącego funkcję Przewodniczącego Rady Miasta w Wodzisławiu.

O przekazanie postępowania do innej jednostki wnioskowała wodzisławska prokuratura. Jednostka nadrzędna, czyli Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, odpowiedziała pozytywnie na tę prośbę.

Przypomnijmy: w lutym zawiadomienie do prokuratury złożył prezydent Wodzisławia, Mieczysław Kieca. Chodzi o psychiczne znęcanie się nad podległymi sobie pracownikami, uporczywe i złośliwe naruszanie ich praw pracowniczych wynikających ze stosunku pracy, uporczywe nękanie oraz wzbudzanie u szeregu pokrzywdzonych poczucia zagrożenia i zmuszanie ich do wykonywania pracy na swoje potrzeby. Badany jest okres od początku 2014 do końca stycznia 2021 roku.

Akta sprawy do Żor trafiły zaledwie kilka dni temu, jest więc za wcześnie, by mówić na jakim etapie jest całe postępowanie, jakie jeszcze czynności będą musiały zostać podjęte, by wyjaśnić sprawę

– usłyszeliśmy od Prokuratora Rejonowego w Żorach, Leszka Urbańczyka. Prokurator, który od teraz prowadzi sprawę zapoznaje się z dokumentami i zeznaniami przesłuchanych już osób i wtedy podejmie decyzję co dalej. Powinniśmy się tego dowiedzieć za kilka tygodni.
Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj