Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sprawa pobicia obywatela Ukrainy w Żorach. Potrzebna jest pomoc świadków!

Facebook Twitter

Żorska policja wraca do sprawy pobicia 19- letniego obywatela Ukrainy. Jak informowaliśmy na naszej antenie: do zdarzenia doszło w nocy z 21 na 22 września, czyli już miesiąc temu. Były problemy z ustaleniem miejsca pobicia, wciąż niejasne są okoliczności. Dlatego śledczy przyznają, że bez relacji osób, które widziały zajście, trudno będzie sprawę wyjaśnić.

To co już ustalono, to to że do pobicia 19- latka doszło na ulicy Boryńskiej w rejonie lokalu „Floryda”. Z żorską komendą powinni skontaktować się ci, którzy miesiąc temu bawili się w dyskotece lub byli w jej pobliżu i widzieli coś co pomoże wyjaśnić jak doszło do tego zdarzenia. Informacje można przekazywać także anonimowo, każdy sygnał jest ważny, ponieważ wciąż przebieg całego zajścia jest niejasny, nie wiadomo co było przyczyną.

Z pierwszej relacji poszkodowanego można było wnioskować, że został zaatakowany z powodu swojego pochodzenia. Mówił, że został zaczepiony przez grupę 5 osób i zapytany czy jest z Ukrainy, a kiedy to potwierdził został pobity. Jednak policjanci mają wątpliwości czy doszło do przestępstwa z nienawiści, choć tego nie wykluczają. Dlatego tak ważne są zeznania świadków. Przeglądany jest też monitoring.

W sprawie śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa Gliwice-Wschód, powierzając czynności żorskiej policji. Prowadzone jest w kierunku pobicia i znieważenia. Na razie jednak nikomu nie przedstawiono zarzutów. Wciąż zbyt mało wiadomo.

Informacje, w tym również anonimowe przyjmowane są pod numerami tel.: (32) 47 88 235, (32) 47 88 281, (32) 47 88 337 lub (32) 47 88 200.

Wszelkie informacje, także anonimowe, można także przekazać drogą elektroniczną na adres: kryminalny@zory.ka.policja.gov.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022