Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sprawa zwłok za marketem w Rybniku. To był starszy mężczyzna, tożsamość nadal nie jest ustalona

Facebook Twitter

Wciąż więcej pytań niż odpowiedzi w sprawie ciała znalezionego w Rybniku za marketem przy Żorskiej. Na zwłoki natrafiono wczoraj (11.09.) w niewielkim zbiorniku wodnym. Co mówią śledczy?

Mówi zastępca prokuratora rejonowego w Rybniku, Rafał Łazarczyk:

Policja w Boguszowicach dostała zgłoszenie o ujawnieniu zwłok ludzkich, w rejonie jednego ze sklepów w Rybniku, to był zbiornik wodny. Przybyły na miejsce patrol policji istotnie ujawnił zwłoki. Na miejscu przeprowadzone zostały oględziny z udziałem prokuratora, aktualnie nie udało się ustalić tożsamości tego mężczyzny. To starszy mężczyzna, natomiast też trudno na chwilę obecną oszacować wiek. Zwłoki były już w częściowym rozkładzie.

Czy znana jest przyczyna śmierci mężczyzny?

Wstępne oględziny zwłok nie pozwoliły na ustalenie, żeby doszło do udziału osób trzecich, jednak mechanizm śmierci nie jest jasny dla nas, dlatego konieczne jest przeprowadzenie sekcji zwłok (…). Jeżeli biegły będzie w stanie ustalić czy była woda w płucach, to wiadomo, że osoba wpadła i śmierć nastąpiła w wyniku utonięcia. Gorzej jeżeli tej wody nie stwierdzi, bo to będzie sugerować, ze to ciało zostało tam wrzucone po śmierci.

Wstępne wyniki sekcji zwłok będą znane jutro (13.09.). Prokuratura prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny:

Apel do mieszkańców Rybnika: jeśli mają informację, że ktoś ostatnimi czasy nie był widziany, może to być równie dobrze jakaś osoba bezdomna, która zawsze gdzieś tam przebywała w okolicach, od jakiegoś czasu jej nie widać, więc ze swojej strony prosilibyśmy o kontakt, najlepiej z komendą policji w Rybniku.

Wyjaśnianie okoliczności śmierci mężczyzny i ustalanie jego tożsamości trwa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022