Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sprawca wypadku zatrzymany z zarzutem usiłowania zabójstwa żony. Szokująca sprawa z Rybnika

Facebook Twitter

To prawdopodobnie nie był zwykły wypadek. Ustalenia śledczych w sprawie zdarzenia z 12 września są szokujące. Przypomnijmy: na ulicy Chwałowickiej w Rybniku przed południem doszło do czołowego zderzenia kii z samochodem ciężarowym. Kierowca osobówki został zatrzymany pod zarzutem usiłowania zabójstwa swojej żony. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna celowo doprowadził do wypadku.

mat. słuchacz

W czasie jazdy miało dojść do kłótni pomiędzy nim a jego żoną i w pewnym momencie kierowca zjechał na lewy pas ruchu, wyprzedzając inny samochód osobowy, a następnie zwiększając znacznie prędkość, wjechał wprost na jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy.

Podczas czynności prowadzonych na miejscu wypadku nie stwierdzono żadnych śladów hamowania ani innych manewrów, które pomogłyby uniknąć zderzenia pojazdów. Śledczy odkryli za to, że poduszka powietrzna pasażera została wcześniej wyłączona kluczykiem.

Sprawca wypadku był trzeźwy. Pobrano od niego krew do dalszych badań. Był lekko ranny, został więc wypisany ze szpitala, natomiast jego żona doznała poważnych obrażeń ciała i wciąż jest hospitalizowana. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa żony. Nie przyznał się winy. Został aresztowany na 3 miesiące.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024