Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Sprawdź, czy możesz wsiąść za kierownicę

Facebook Twitter

Nie jesteś pewien czy możesz prowadzić samochód? Warto przebadać swoją trzeźwość. Kolejny w powiecie cieszyńskim, ogólnodostępny alkomat jest dostępny w wiślańskim komisariacie policji.

Fot. cieszyn.slaska.policja.gov.pl

Od teraz przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, każdy chętny będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości. Alkomat został zakupiony i przekazany przez władze samorządowe Wisły. Jego koszt to niespełna 3 tysiące złotych. Do urządzenia zakupione zostały również niezbędne ustniki oraz przekazane materiały promujące trzeźwość wśród kierowców. Jak mówi burmistrz Wisły Tomasz Bujok – Alkomat to kolejny krok w kierunku podnoszenia bezpieczeństwa mieszkańców i turystów. Zakup urządzenia zainicjował jeden z dzielnicowych. Policjanci zauważyli bowiem, że wielu turystów przychodzi do komisariatu i chce sprawdzić stan trzeźwości. Chcieli być pewni, że zgodnie z prawem mogą zasiąść za kierownicą pojazdu.

Urządzenie na pewno ułatwi pracę też pracę policjantom, którzy każdego dnia przeprowadzali nawet kilkadziesiąt takich badań. Urządzenie zamontowane jest w poczekalni komisariatu. Każdy, kto uzna, że potrzebuje badania stanu trzeźwości, będzie mógł je samodzielnie wykonać. Badanie jest proste i bezpłatne.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj