Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sprawdź czy owiane nocą eksponaty kryją jakąś tajemnicę. Zaprasza SOWA w Raciborzu

Facebook Twitter

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności zapraszamy do nocnego zwiedzania, taka możliwość w sobotę (14.05.) od 18.00 do 24.00. Dla każdego, wstęp wolny i nie obowiązują zapisy.

SOWA w Raciborzu, to pierwsza Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności otwarta w naszym regionie. Pod koniec kwietnia otwarto SOWĘ w Rybniku, działa w Zabytkowej Kopalni Ignacy. Podobne centrum będzie także w Wodzisławiu, w pałacu Ditrichsteinów.

W marcu raciborską SOWĘ odwiedziło 1400 osób, a ponad 3 tysiące w ciągu pierwszych trzech miesięcy działalności. Mini centrum nauki mieści się w Szkole Podstawowej nr 18 przy ulicy Ocickiej i jest częścią muzeum w Raciborzu:

Pierwsze dane i liczby pokazują, że miejsce jest bardzo potrzebne- mówiła Radiu 90 Joanna Stanisz-Cebula, kierownik działu innowacji raciborskiego muzeum i inicjator powstania SOWY:

Joanna Stanisz-Cebula: Pokazują, że to miejsce było potrzebne, że idea zaczepienia lokalnie centów nauki i techniki była jak najbardziej trafiona. Widać, że mieszkańcy tego oczekiwali, bo frekwencja jest odpowiadająca temu zapotrzebowaniu. Co chwila dzwonią, rezerwują, ciężko jest znaleźć wolną przestrzeń na to żeby się wbić z dużą grupą, bo jak widać jednorazowo jesteśmy w stanie przyjąć 60 osób, czyli średnio licząc 3 klasy, kolejki zaczynają się już ustawiać. 1400 osób to wynik za marzec i to nas satysfakcjonuje. Często to obserwujemy, że dziecko przychodzi z klasą a później przyprowadza rodziców, bo chce pokazać jak to wygląda.

Nocne zwiedzanie SOWY w Raciborzu już tego wieczora.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj