Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sprawy słuchaczy Radia 90: Czy ktoś mógłby się zainteresować tym co się dzieje w dużych sklepach?

Facebook Twitter

"Nikt się nami nie przejmuje, a my też jesteśmy na pierwszej linii w zakażaniu się.... A ludzie nie stosują się do obostrzeń, chodzą bez maseczek, nie zachowują żadnych odstępów". Taki list napisała do nas słuchaczka.

Ilona pisze:

Witam, czy mógłby się ktoś zainteresować tym co się dzieje w dużych sklepach? Nikt się nami nie przejmuje, my też jesteśmy na pierwszej linii w zakażaniu się. A ludzie nie stosują się do obostrzeń, chodzą bez maseczek, nie zachowują żadnych odstępów, na zwracanie im uwagi słyszymy odpowiedź, że mamy nie przesadzać! My też mamy swoje rodziny i boimy się żeby się nie zarazić! Rok temu inaczej nas traktowali! My nie jesteśmy niezniszczalni!!!

Chodzi o duże sklepy, w których teraz jest szczególnie dużo osób, bo już zaczęły się zakupy przedświąteczne. Ludzi w sklepach będzie jeszcze przebywać.

Przypomnijmy!

Centra i galerie handlowe są zamknięte – z wyjątkiem znajdujących się tam m.in. sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal mogą działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie.

W placówkach handlowych, na targu lub poczcie, obowiązuje limit klientów:

  • 1 os/10 m2 – w sklepach do 100 m2
  • 1 os/15 m2 – w sklepach powyżej 100 m2

Klienci są obowiązani nosić rękawiczki jednorazowe lub stosować środki do dezynfekcji rąk.

Szanujmy osoby, które pracują w sklepach, one nie mogą przejść na pracę zdalną

– apelujemy za naszą słuchaczką.

A dziś (24.03.) odnotowano rekordową liczbę nowych przypadków koronawirusa na Śląsku, najwięcej w kraju.

W regionie najwyższa liczba to 194 przypadki i dotyczy Rybnika i powiatu rybnickiego, zmarło tam 4 mieszkańców. W powiecie cieszyńskim jest 189 zakażeń, zmarły 3 osoby, 133 przypadki i 2 ofiary były w powiecie wodzisławskim, 86 i 1 ofiara w Jastrzębiu, 79 w powiecie raciborskim, gdzie zmarły 2 osoby, 59 w Żorach gdzie odnotowano 3 zgony.

Łącznie w kraju zmarło aż 575 osób, 93 na Śląsku. Dodajmy, że ostatniej doby wykonano w naszym województwie blisko 12 tysięcy testów, nadal ponad 52 tysiące osób przebywa na kwarantannie w województwie śląskim.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023