Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sprzątanie rzeki Rudy w najbliższy weekend

Facebook Twitter

Kiedyś znajdywali w rzece zderzaki, drzwi z samochodów, części pralek, lodówek. Od kilku lat widoczna jest znacząca poprawa, ale i tak jak co roku organizowane jest sprzątanie rzeki Rudy. W najbliższą sobotę (22.04.) organizatorzy spodziewają się około 150 osób, które płynąć kajakami będą sprzątać rzekę.

Z Jackiem Kluczniokiem organizatorem akcji rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Radio 90: Legendy już krążą o tym, co można z wody wyciągnąć.

Jacek Kluczniok: Tu już cuda wyciągaliśmy, ale mam nadzieję, że już jest tego coraz mniej. Była tu integracyjna grupa polsko-niemiecka ze szkół Rybnika i Jankowic, śmieci za dużo nie było. W tej chwili jest wysoka woda. To tak naprawdę tylko cieszy, że śmieci jest coraz mniej, ale zawsze będziemy musieli sprzątać.

Sprzątanie rzeki Rudy

Ta akcja ma przypominać, by nie śmiecić – podkreśla nasz rozmówca – dodając że spodziewa się udziału około 150 osób:

Jacek Kluczniok: Sama impreza jest happeningiem. Chodzi o to, żeby uświadamiać ludzi, że pływamy, korzystamy z przyrody, korzystamy z naszej rzeki Rudy już 14 lat. Im więcej o tym się mówi, że sprzątamy, tym lepiej. Chodzi o to, żeby edukacja szła dalej.

Imprezę zabezpieczać będzie rybnicki WOPR oraz strażacy z Rud. 14. akcja Wielkiego Sprzątania rzeki Rudy rusza w najbliższą sobotę (22.04.) w samo południe i potrwa do niedzieli. W sobotni wieczór w przystani kajakowo-rowerowej Aktywni Team koncerty zespołów Trzy Piąte oraz P.M.LIVE Sound.

mat. nadesłane

Zobacz nasze filmy:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj