StartW Radiu 90 Wiadomości Wideo

Sprzątanie rzeki Rudy w nieco odmienionej formie [WIDEO]

Zaprasza Jacek Kluczniok z „Aktywnych”, organizator sprzątania rzeki Rudy:

Od kilku lat zachęcam, żeby się przyłączyć do tej akcji, nie tylko kajakarze,nie tylko wodniacy, ale przede wszystkim rowerzyści, piesi, biegacze. To są osoby, które korzystają ze ścieżek wokół rzeki Rudy, są zapraszani, żeby też uczestniczyli, żebyśmy się wspólnie bawili, żeby połączyć te siły a potem spędzić wspólnie czas przy ognisku podczas koncertów.  Chcemy żeby było kolorowo i wiosennie, dlatego zapraszamy uczestników, żeby się przebrali, pomalowali twarze, założyli peruki, żeby było kolorowo i wesoło, żeby powitać wiosnę z uśmiechami na twarzy. 

Akcja odbywa się od kilku lat: czy jeszcze jest co zbierać?

Zawsze będzie co sprzątać, choć co roku mówię, że tych śmieci wielkogabarytowych jest mniej. Cieszymy się, że tendencja wyrzucania niepotrzebnych sprzętów domowych do rzeki zanika. Nie mniej jednak, nadal są pływające butelki czy worki foliowe (…). 

W sobotę ( 21.04.) o 16.00 po sprzątaniu będzie czas na relaks. W czasie szantowania nad Rudą zagrają: Rafał Tomczyk, zespół Sąsiedzi, 1 w skali Beauforta i Banana Bout. Wieczorem biesiada przy ognisku.

Zobacz naszą relację z ubiegłorocznej akcji:

A my dodajmy, że władze Rybnika na ten rok planują też sprzątanie rzeki Nacyny, akcję zapowiadał na antenie Radia 90 prezydent Piotr Kuczera. Wciąż jednak nie podano konkretnego terminu.

Zostaw komentarz