Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sprzedała telefon, ale pieniędzy nie dostała. Kobieta straciła 2900 złotych

Facebook Twitter

Podczas internetowej transakcji straciła 2 900 złotych. Mowa o 18-latce z Jastrzębia. Kobieta poinformowała mundurowych, że sprzedała za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych telefon komórkowy.

Fot.pixabay.com

Kontakt ze sprzedającą nawiązał mężczyzna, który był zainteresowany kupnem. W trakcie korespondencji „kupujący” przesłał 18-latce potwierdzenie zlecenia przelewu oraz zdjęcie z paszportu. Kobieta zapewniona o uiszczeniu wpłaty wysłała telefon, jednakże pieniądze na jej konto ostatecznie nie wpłynęły. Wszystko wskazuje na to, że kupujący już z zamiarem oszustwa zlecił dyspozycję do banku, a zarazem potem ją wycofał. Policjanci przypominają o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania podczas dokonywania tego rodzaju transakcji.

Zakupy „w sieci” to bardzo popularna, wygodna i często tańsza opcja niż w tradycyjnym sklepie. Trzeba jednak być bardzo ostrożnym i pamiętać o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania podczas dokonywania różnych internetowych transakcji. W przypadku kiedy sprzedajemy towar, warto poczekać, aż pieniądze ze sprzedaży pojawią się na naszym koncie, albo skorzystać z usługi płatność przy odbiorze. Kiedy występujemy w roli kupującego, warto korzystać ze sprawdzonych portali, czytać opinie o sprzedającym i nie dać się nabrać na zaniżone ceny oferowanych towarów

– przypomina policja.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj