Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Sprzedaż węgla z PGG po 1600 złotych w Wodzisławiu Śląskim

Facebook Twitter

Będziemy sprzedawać węgiel po 1600 złotych- zapowiedział w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Wodzisławia Śląskiego. Miasto mimo krytyki pomysłu rządu, by to samorządy zajmowały się dystrybucją opału, przystąpiło do programu.

Z Mieczysławem Kiecą prezydentem Wodzisławia Śląskiego rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Mieczysław Kieca: Ja dalej uważam, że samorządy nie powinny się tym zajmować i jasno daję temu wyraz, ale sytuacja jest, jaka jest. Skoro ktoś obiecywał, że węgiel będzie, skoro ktoś mówił, że śpimy na węglu i jest go na 200 lat, a dzisiaj mieszkańcy mają problem z zaopatrzeniem, to według mnie, moją rolą jako gospodarza miasta czy mi się to w tym momencie podoba, czy nie, jest to zrealizować. Dlatego przystąpiliśmy do tej realizacji. Na dziś mamy zebranych około 200 wniosków zainteresowanych tym zakupem z ponad 4 tysięcy, czyli niedużo.

Radio 90: Minimalna cena 1500 złotych maksymalna 2000 złotych. Po ile będzie w Wodzisławiu?

Mieczysław Kieca: Przewidujemy, że będzie to 1600 złotych.

Miasto Wodzisław będzie sprzedawać węgiel z Polskiej Grupy Górniczej – zdradził gospodarz miasta:

Mieczysław Kieca: Będę handlował węglem z Polskiej Grupy Górniczej, bo umowę będziemy podpisywać z PGG. Półtora tygodnia temu byłem na rozmowie z prezesem PGG, jako przedstawiciel samorządów, było nas kilku samorządowców. Będzie to węgiel znany polskiej produkcji, który znamy zgodnie z ofertą PGG dostępny już teraz.

Poranna rozmowa poniżej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj