Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Srebrni juniorzy Jastrzębskiego Węgla

Facebook Twitter

Srebrny medal Mistrzostw Polski dla juniorów Jastrzębskiego Węgla. Drugie miejsce na turnieju w Dębicy podopieczni trenera Dariusz Luksa zdobyli w finale zawodów po tie-breaku, w którym przegrali z zespołem MOS Wola Warszawa 2:3.

fot. jastrzebskiwegiel.pl

To była dramatyczna walka o pierwsze miejsce na podium, ponieważ juniorzy z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla przez całe spotkanie prowadzili i zwycięstwo mieli na wyciągnięcie ręki:

Nie ukrywam, że to miejsce mnie osobiście nie zadowala. Przyjechaliśmy tutaj po coś więcej, przyjechaliśmy, by wygrać. Wiem, jaką mamy drużynę i byliśmy w stanie to złoto zdobyć. Suma summarum skończyło się tak, że przegraliśmy. Trzeba to zaakceptować, wiadomo. Był to tak, że trzeba było rozważyć wszystko jedna piłka w lewo, jedna w prawo. Mówiąc o tym, że wygraliśmy z Warszawą wcześniej w grupie, to nie miało żadnego znaczenia, bo nie wiem, czy takie mecze pokazują, która drużyna jest lepsza. To nie są play-offy, gdzie gra się do trzech zwycięstw, do dwóch to jest jeden mecz, ktoś zagra mecz życia, jednemu się podwinie noga, jest pozamiatane i mamy srebro.

– komentuje przyjmujący Michał Gierżot, który razem ze środkowym Patrykiem Cichoszem uzyskali angaż na nowy sezon w szeregach pierwszej drużyny Jastrzębskiego Węgla.

Nie poddaliśmy się łatwo, chcieliśmy zdobyć złoto, ale taki jest sport

– podsumował finał trener juniorów Akademii Jastrzębskiego Węgla, Dariusz Luks:

Na pewno się cieszymy z tego, z tych srebrnych medali, które mają na szyjach. Odchodzą do innych klubów, jeden stracony set, ale to nie jest ważny, kiedy się ten set traci, ważny jest ten ostatni mecz, przegraliśmy go 3:2. Ja się cieszę ze srebrnego medalu, gratuluję zespołowi MOS Woli, bo byli o dwie piłki lepsi i oni wygrali ten turniej. Cieszę się z tego, jest to mój debiut w JW w roli trenera juniorów, dlatego ten medal cieszy mnie podwójnie.

W tym składzie drużyna już się nie spotka na boisku, więc turniej w Dębicy był dla nich też rodzajem pożegnania:

To było dla nas coś więcej niż drużyna, my praktycznie spędzaliśmy ze sobą 24 godziny na dobę. My, można powiedzieć, byliśmy w pewnym sensie rodziną i będę się utożsamiał z chłopakami. Życzę każdemu z osobna wszystkiego dobrego i powodzenia dalej. Mam nadzieję, że każdy będzie się spełniał i realizował, a takie znajomości nie są przelotne. Takie przyjaźnie są na całe życie. Cieszę się, że dołączyłem do Akademii, cieszę się, że spędziłem tutaj tyle czasu, tak miły był ten czas. Nic innego jak super wspomnienia i cieszę się, że byłem częścią takiej układanki.

– dodaje przyjmujący, Jakub Czyżowski. Finałowa porażka juniorów Jastrzębskiego Węgla była ich jedyną w całym turnieju:

W sporcie tak jest czasem, że mało brakuje do tego zwycięstwa, tak było w naszym przypadku. Mieliśmy dwa sety z przodu, jednak dużo głupich błędów, jakieś dziury w bloku i właśnie te głupie błędy zaważyły na wyniku.

– kończy rozgrywający Krystian Walczak. W juniorskich Mistrzostwach Polski wzięło udział 8 drużyn.

WYNIKI:

Faza grupowa:

Jastrzębski Węgiel – AKS V LO Rzeszów 3:0 (25:20, 25:22, 25:20).

MVP: Michał Gierżot.

Jastrzębski Węgiel – EKS Skra Bełchatów 3:0 (25:23, 25:18, 25:21)

MVP: Jakub Czyżowski.

Jastrzębski Węgiel – MOS Wola Warszawa 3:1 (25:20, 25:19, 23:25, 25:21).

MVP: Mariusz Połyński.

Półfinał:

Jastrzębski Węgiel – ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa 3:2 (25:23, 23:25, 26:28, 25:16, 15:13)

MVP: Krystian Walczak.

Finał:

Jastrzębski Węgiel – MOS Wola Warszawa 2:3 (25:23, 19:25, 26:24, 22:25, 13:15)

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy przyjmujący – Michał Gierżot.

Klasyfikacja końcowa MP: 1. MOS Wola Warszawa, 2. Jastrzębski Węgiel, 3. Trefl Gdańsk, 4. ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa, 5. AKS V LO Rzeszów, 6. Hemarpol Norwid Częstochowa, 7. AZS UWM Olsztyn, 8. EKS Skra Bełchatów.

Jastrzębski Węgiel wystąpił w MP w składzie:

Dominik Fedak (l), Patryk Cichosz, Jakub Czyżowski, Dawid Gruszczyński, Hubert Szymczak, Michał Gierżot, Jakub Janicki (l), Hubert Chudziak, Krystian Walczak, Filip Roque De Oliveira, Tymoteusz Brzoza, Filip Jarosiński, Marek Komorowski, Mariusz Połyński.

Zobacz też:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj