Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Srebrny medal mistrzostw Polski dla baseballistów Silesii Rybnik

Facebook Twitter

W minioną sobotę (17.09.) na boisku przy ulicy Partyzantów rybniczanie podejmowali Stal Kutno. Było to trzecie finałowe spotkanie obu drużyn. W dwóch pierwszych w Kutnie lepsi byli gospodarze, którzy wygrali kolejno 8:7 i 4:1.

fot. facebook.com/SilesiaRybnik

By przedłużyć swoje szanse na tytuł rybniczanie musieli zwyciężyć. Ta sztuka jednak im się nie udała. Przegrali 8:15 i tym samym zostali wicemistrzami Polski w tym sezonie. Mówi prezes Silesii Rybnik:

Dariusz Ptaś: Mieliśmy dużą szansę na wyjeździe, w pierwszym meczu przegraliśmy na własne życzenie. Popełniliśmy błąd taktyczny i  Kutno (…) wygrało ten mecz. W drugim meczu kontrolował mecz Kutno. Tam nie było szans. Liczyliśmy, że na własnym obiekcie wrócimy do gry, wygramy. Kutno tradycyjnie jest bardzo silne, 3:0 niestety. Liczę, że za rok wrócimy silniejsi, mamy młodą kadrę, może powalczymy o mistrzostwo Polski.

Mimo porażki w finale ten sezon był dla nas bardzo udany, zdobyliśmy także po Puchar Polski

– dodaje prezes:

Dariusz Ptaś: Jesteśmy bardzo zadowoleni, po utracie naszego trenera baliśmy się, że możemy nie udźwignąć tego ciężaru. Pozyskaliśmy dwóch zawodników z Japonii i do tego Artura Strzałkę, dzięki temu zdobyliśmy Puchar Polski i drugie miejsce. Dla nas to duży sukces, jesteśmy zadowoleni z tego sezonu.

Miniony sezon był udany także dla młodzieżowych grup Silesii Rybnik, między innymi tytuł mistrza Polski zdobył zespół do lat 18.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj