Srebro dla Natalii Węglarz

Srebrny medal Mistrzostw Polski w ekkiej atletyce w kategorii młodzików dla Natalii Węglarz. Uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu na odbywających się zawodach w Radomiu (28/29.09) zajęła 2 miejsce na dystansie 300 metrów z wynikiem 41,26 sek.

Anna Szyjka, jedna z faworytek biegu na 1000 metrów, po bardzo pechowym starcie, uplasowała się ostatecznie na 4 pozycji.

W ferworze walki Ania została zahaczona przez jedną z rywalek, co niestety skończyło się upadkiem. Mimo szybkiego powrotu do biegu i ambitnej pogoni za resztą stawki, reprezentantka SMS Racibórz nie zdołała wskoczyć na podium. Dwoje kolejnych przedstawicieli raciborskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego zakończyło rywalizację w drugiej dziesiątce swoich konkurencji. Damian Fica był 13 w biegu na 1000 metrów, a Zuzanna Cycoń zajęła 16 miejsce na dystansie 600 metrów.