Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Środowisko sportowe w Rybniku komentuje dodatkowe pieniądze na sport

Facebook Twitter

Środowisko sportowe w Rybniku komentuje dodatkowe pieniądze na sport. Jak już was informowaliśmy, władze Rybnika zdecydowały o przekazaniu dodatkowych 600 tysięcy złotych dla klubów sportowych.

Fot. facebook.com/ROW1964Rybnik

Władze miasta już kilka miesięcy temu zapowiedziały, że jeżeli sytuacja finansowa pozwoli, to w połowie tego roku będą dodatkowe środki. Kto i ile otrzyma pieniędzy zdecyduje komisja konkursowa.

To dobra wiadomość

– mówi kierownik sekcji koszykówki kobiet RMKS XBEST Rybnik, która awansowała do I ligi:

Marcin Troszka: Bardzo się cieszymy, że gdzieś tam udało się miastu takie środki zaoszczędzić i przekazać na sport w naszym mieście, tym bardziej, że zgłaszamy do rozgrywek zespół I ligowy i środki finansowe są nam niezwykle potrzebne, szukamy ich u naszych sponsorów ale również liczymy na pomoc miasta Rybnik. To dla nas bardzo dobra wiadomość. Oczywiście wystartujemy, jeżeli będziemy mogli w tym konkursie, będziemy się starali pozyskać dodatkowe środki na naszą działalność i mam nadzieję, że się uda.

fot.D. Tukalski/ mat.prasowe RMKS-u Xbest Rybnik

Jest to jakaś pomoc, jeżeli uda nam się otrzymać pieniądze, pomogą nam one w drugiej części sezonu

– mówi trener szermierzy z RMKS-u Rybnik:

Artur Fajkis: Miasto obiecało jakieś pieniądze w drugiej części roku, nie wiedzieliśmy jakie to będą pieniądze, mamy 600 tysięcy na cały sport w Rybniku, jest to jakaś tam pomoc, zobaczymy w jaki sposób miasto będzie dzieliło te pieniądze. Jeżeli chodzi akurat o naszą dyscyplinę, to na pewno te pieniądze pomogą nam w drugiej części sezonu.

Każde pieniądze cieszą, ważne jak będą dzielone

– dodaje prezes TS ROW Rybnik:

Tomasz Kieczka: Każde pieniądze przekazywane przez samorząd doceniam, szanuję i dziękuję, bez względu na to jak one są dysponowane, pieniądze które idą na wsparcie klubów w Rybniku są deską ratunkową. Bez dwóch zdań, każde pieniądze pochwalam i to mnie cieszy. Czy to będzie dla klubu wystarczające, czy to będzie kwota z której będą zadowolone, to nie mnie to oceniać. Ja w sytuacji kiedy będę znał szczegóły i będę wiedział jaką kwotą będzie wsparty mój klub, wtedy będę mógł zająć stanowisko, póki co wszystko jest owiane tajemnicą.

Dodajmy, że o przyznaniu dotacji klubom decydować ma konkursowa komisja.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022