Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Stabilizuje się sytuacja na polsko-czeskich granicach

Facebook Twitter

To dobra wiadomość dla kierowców przekraczających granicę. Na polsko czeskich przejściach ruch odbywa się na bieżąco. Wielokilometrowe korki na granicy polsko-czeskiej odchodzą do historii. Jak informuje straż graniczna, na wszystkich polsko-czeskich przejściach ruch odbywa się na bieżąco. To między innymi Cieszyn, Gorzyczki, Gołkowice czy Chałupki. Jak to możliwe? Powiedziała Radiu 90 Katarzyna Walczak rzecznik śląskiego […]

To dobra wiadomość dla kierowców przekraczających granicę. Na polsko czeskich przejściach ruch odbywa się na bieżąco.

Wielokilometrowe korki na granicy polsko-czeskiej odchodzą do historii. Jak informuje straż graniczna, na wszystkich polsko-czeskich przejściach ruch odbywa się na bieżąco. To między innymi Cieszyn, Gorzyczki, Gołkowice czy Chałupki.

Jak to możliwe? Powiedziała Radiu 90 Katarzyna Walczak rzecznik śląskiego oddziału Straży Graniczne:

Zgodnie z rozporządzeniem, jakie weszło tej nocy w życie, strażnicy nie pobierają kart lokalizacyjnych od kierowców samochodów ciężarowych i osób, które na co dzień pracują w Czechach. Te dokumenty muszą wypełniać tylko osoby, które wracają do Polski i obowiązuje je kwarantanna.

Jak więc widać, to biurokracja spowodował, że przez ostatnie dni kierowcy na granicach przeżywali prawdziwe dramaty, stojąc kilkanaście godzin w korku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj