Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Stacja monitorująca zanieczyszczenie powietrza będzie w Raciborzu

Facebook Twitter

Przy ulicy Wojska Polskiego 8, tuż przy Szkole Podstawowej nr 4. W tym miejscu w Raciborzu stanie stacja monitorująca zanieczyszczenie powietrza podlegająca Inspekcji Ochrony Środowiska. Decyzja zapadła, a stacja ma być gotowa jeszcze w tym miesiącu.

Racibórz nie ma wiarygodnych danych, by skutecznie walczyć ze smogiem – mówił prezydent Raciborza Dariusz Polowy, który w połowie stycznia w sprawie certyfikowanej stacji pomiarowej rozmawiał w Warszawie z Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska Pawłem Ciećko.

Podobne urządzenie już stoi przy Wojska Polskiego, ale nowa stacja – kontenerowa- ma być większa, certyfikowana i wpięta w ogólnopolską, rządową sieć monitoringu. To ważne, bo tylko na podstawie takich wyników, pomiarów z takich urządzeń można się starać o dodatkowe środki na programy ekologiczne w mieście.

Stacja ma stanąć w Raciborzu do końca lutego, szybko, bo miasto zaoferowało dużą pomoc w załatwieniu formalności. Wyniki pomiarów będą udostępniane na bieżąco na stronie powietrze.gios.gov.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj