Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Stacja „Regeneracja” stanęła w Pawłowicach

Facebook Twitter

 To miejsce, gdzie będzie można naprawić rower, ale nie tylko. Obok Miasteczka Ruchu Drogowego do dyspozycji mieszkańców został oddany obiekt składający się ze stacji naprawy rowerów oraz zestawu do gier plenerowych. Samoobsługowy punkt to darmowa pomoc przy podstawowych naprawach.

Punkt wyposażony w uchwyt rowerowy, ma specjalny zestaw kilkunastu narzędzi na linkach, a także ręczną pompkę. Każdy może sam przeprowadzić proste naprawy oraz wyregulować podzespoły roweru. Wszystko to umieszczone jest w charakterystycznej pomarańczowej obudowie. Ze stacji można korzystać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dodatkowo w miejscu tym ustawione zostały gry terenowe: stół do gry w szachy, piłkarzyki oraz stół do gry w tenisa stołowego.

Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie LGD Ziemia Pszczyńska we współpracy z LGD Ziemia Bielska oraz LGD Żywiecki Raj. W gminach zrzeszonych w powyższych lokalnych grupach działania, powstały łącznie 34 podobne obiekty. Umowa dofinansowania, podpisana przez partnerów projektu w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach w czerwcu 2019 r., opiewa na 1 210 176 zł dofinansowania. Projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego PROW na lata 2014–2020.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj