Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Stacjonarne punkty porad prawnych i obywatelskich w powiecie wodzisławskim

Facebook Twitter

Otwarte zostaną już w najbliższy poniedziałek (18.01.). Przypomnijmy, że w związku z pandemią koronawirusa od 3 listopada 2020 r. porady były udzielane tylko przez telefon. Otwarcie punktów stacjonarnych nie oznacza jednak rezygnacji z reżimu sanitarnego.

fot. pixabay.com

Każda osoba, która chce skorzystać z porady, powinna najpierw umówić się do konkretnego punktu, na konkretny dzień i godzinę dzwoniąc pod numer tel. 32 412 09 51 lub wchodząc na stronę internetową: TUTAJ.

W punkcie porad prawnych powinna znajdować się jedna osoba korzystająca z porady, w uzasadnionych przypadkach prawnik może wyrazić zgodę na to, żeby w punkcie znajdowało się więcej osób (w szczególności dotyczy to osób towarzyszących osobom niepełnosprawnym).

Osoba, która zostanie umówiona na poradę, powinna przybyć do punktu na umówioną godzinę, w maseczce lub przyłbicy, a po wejściu do punktu zdezynfekować ręce płynem dezynfekcyjnym. Należy zachować odpowiedni dystans między osobami. Jeżeli osoba chcąca uzyskać bezpłatną poradę prawną nie jest pewna co do swojego stanu zdrowia (wykazuje objawy choroby typu kaszel, katar, gorączka), powinna umówić się na wizytę w takim terminie, kiedy ma pewność, że jest zdrowa.

Przypominamy też, że w związku z nowelizacją przepisów ze względu na skutki pandemii COVID-19 z bezpłatnych porad prawnych mogą również korzystać przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, niezatrudniający innych osób w ciągu ostatniego roku. Dotąd z możliwości korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej wyłączone były sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, z wyjątkiem spraw związanych z przygotowaniem do rozpoczęcia takiej działalności.

Harmonogram działania punktów

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj