Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Stadion lekkoatletyczny w Raciborzu już gotowy!

Facebook Twitter

Biegi, biegi przez płotki, chód sportowy, skok wzwyż i pchnięcie kulą. To tylko niektóre z dyscyplin, jakie zostaną zaprezentowane w czasie mitingu olimpijskiego na otwarcie stadionu lekkoatletycznego w Raciborzu.

Fot. raciborz.pl

Obiekt przy Zamkowej został oddany do użytku w minioną sobotę (15.09.). Wśród zaproszonych gości nie zabrakło złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich Jacka Wszoły oraz raciborzanki i biegaczki, dwukrotnej złotej medalistki ostatnich Mistrzostw Europy, Justyny Święty-Ersetic. Mówi Leszek Iwulski, rzecznik raciborskiego magistratu:

Tak naprawdę lekkoatletyka w tym mieście ma swoje duże tradycje. Mamy Szkołę Mistrzostwa Sportowego, mamy klasy sportowe, a te dzieci, już teraz, bez wsparcia, jakim jest nowoczesny stadion, potrafią odnosić fantastyczne rezultaty. Myślę, że udostępnienie im tak pięknego obiektu będzie dla nich kolejnym przyczynkiem do tego, żeby jeszcze lepiej trenować i odnosić jeszcze większe sukcesy. Racibórz i jego mieszkańcy zasługują na taki stadion, w przyszłości zaprocentuje to kolejnymi medalami.

Na remont stadionu przy Zamkowej miasto uzyskało dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie ponad 5 milionów złotych. Cała inwestycja kosztowała 11,5 miliona złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj