Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Stadion lekkoatletyczny w Raciborzu ma być gotowy po wakacjach

Facebook Twitter

Tomasz Majewski, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w pchnięciu kulą, ma być jednym z gości na otwarciu stadionu lekkoatletycznego w Raciborzu. Obiekt przy Zamkowej jest remontowany. Prace powinny zakończyć się do września.

Do tego czasu trzeba zrobić bieżnię oraz kwestie związane z elektryką w tym miejscu. Wszystkie inne prace zostały już zakończone, została położona murawa, został zamontowany system zraszania tej murawy, został zainstalowany system oświetlenia, system nagłośnienia (…).

Żeby położyć ten rodzaj nawierzchni, jaką jest bieżnia, to potrzeba specyficznych warunków pogodowych czyli przez dłuższy czas powinno być ciepło i nie padać – wyjaśnia Leszek Iwulski, rzecznik raciborskiego magistratu. Otwarcie stadionu planowane jest na połowę września.

Oprócz Majewskiego, powinna pojawić się też Justyna Święty: raciborzanka, biegaczka, która na ostatnich Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce wywalczyła srebro w sztafecie, a indywidualnie zajęła czwarte miejsce, ustanowiła też halowy rekord Polski na dystansie 400-tu metrów czasem 51 sekund i 78 setnych:

Lekkoatletyka w tym mieście ma duże tradycje, mamy Szkołę Mistrzostwa Sportowego, szkoły podstawowe: numer 15 i 18, gdzie są klasy sportowe, w których uczniowie już teraz bez takiego wsparcia, jakim jest nowoczesny stadion, potrafią odnosić fantastyczne rezultaty (…).

Na remont stadionu przy Zamkowej miasto uzyskało dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie ponad 5 milionów złotych. Cała inwestycja ma kosztować 11,5 miliona złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj