Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Stadion Śląski otwarty dla publiczności. Fani lekkoatletyki zobaczą zawody z trybun

Facebook Twitter

Po kilkumiesięcznej przerwie Stadion Śląski znów otwiera się dla widzów. Publiczność będzie mogła zasiąść na trybunach już podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce, które odbędą się na chorzowskim obiekcie w ostatni weekend maja. Będzie je mogło oglądać 7600 osób. Wstęp jest bezpłatny.

fot. Patryk Pyrlik / UMWS

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce to jedne z najważniejszych sportowych wydarzeń na Starym Kontynencie. Gospodarzem tegorocznej edycji jest Stadion Śląski, Narodowy Stadion Lekkoatletyczny. Mistrzostwa odbędą się w dniach 29-30 maja. Organizację Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce wsparło Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W naszym resorcie stawiamy na sport, czego wyrazem jest wsparcie finansowe w wysokości 900 tys. zł przekazane na przygotowanie jednego z najważniejszych w tym roku wydarzeń lekkoatletycznych. Nadchodzące Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce będą nie tylko dużym wydarzeniem sportowym, lecz także przedsięwzięciem organizacyjnym. Pokazuje to, że Polska nie boi się wyzwań. Jest to ważne tym bardziej, że wiele krajów z uwagi na pandemię odwołuje podobne wydarzenia. A przecież imprezy międzynarodowe tej rangi to dla sportowców niezmiernie istotna okazja do rywalizacji.

– mówi Anna Krupka, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

fot. Patryk Pyrlik / UMWS

Niespełna dwa tygodnie temu na obiekcie rywalizowały najlepsze zespoły sztafetowe na świecie.

Pierwsza mistrzowska impreza, czyli Mistrzostwa Świata w Sztafetach, które gościły na Stadionie Śląskim 1-2 maja, została oceniona przez Światową Federację bardzo wysoko. Zabrakło nam jedynie pogody, bo ze strony organizacyjnej i wynikowej było to fantastyczne lekkoatletyczne święto. Jesteśmy przykładem tego, że w czasie pandemii można organizować bezpieczne wydarzenia. Wciąż walczymy o największe, światowe imprezy i jestem przekonany, że ten obiekt będzie służył jeszcze przez wiele lat.

– mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Zmagania najlepszych europejskich zespołów na żywo podczas Drużynowych Mistrzostw z trybun stadionu będzie mogło śledzić 7600 osób. Do dyspozycji kibiców będą sektory z najlepszą widocznością, z których doskonale ogląda się wszystkie rozgrywane na chorzowskim obiekcie konkurencje lekkoatletyczne. Wstęp bezpłatny! Wejście bramami nr 2, 3 oraz 5.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2021