Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Stadion Śląski w złotych barwach. Zaświeci z konkretnego powodu

Facebook Twitter

Dziś (15.09.) wieczorem Stadion Śląski zaświeci się na złoto. Akcja jest wyrazem solidarności i wsparcia dla dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi. Podobnie, w złotych barwach o 20.00 będą Opera Śląska i Spodek.

www.facebook.com/StadionSlaski

Wrzesień jest Światowym Miesiącem Świadomości Nowotworów u Dzieci. W tym czasie propaguje się wiedzę na ich temat pod hasłem #GoldSeptember z symbolem „złotej wstążki”. Kolor złoty przedstawia bowiem to, co w życiu najcenniejsze – zdrowie dzieci. W tym miesiącu różne obiekty na świecie są podświetlane na złoty kolor, aby okazać wsparcie chorym dzieciom i ich rodzinom.

Dziś (15.09.) o godz. 20.00 na Śląsku na złoty kolor zostaną podświetlone najbardziej rozpoznawalne budynki, w tym również Stadion Śląski.

Stadion Śląski z przyjemnością bierze udział w inicjatywach poruszających ważne dla naszego społeczeństwa tematy i problemy, o których warto rozmawiać. Nic tak nie podnosi świadomości i nie pomaga zrozumieć pewnych mechanizmów jak szczery dialog. Tego rodzaju akcje społeczne są bardzo potrzebne i stanowią nieocenione wsparcie w walce z chorobą

– mówi Bartłomiej Kowalski, dyrektor generalny Stadionu Śląskiego.

Inicjatorem projektu jest Fundacja ISKIERKA. To organizacja pożytku publicznego zajmującą się od 2006 r. budowaniem systemów wsparcia finansowego, psychologicznego i społecznego dla dzieci z chorobą nowotworową i ich rodzin. Fundacja opiekuje się ponad 700 dziećmi leczącymi się głownie w specjalistycznych ośrodkach w Katowicach, Chorzowie i Zabrzu, a także w Rzeszowie. Realizuje projekty ogólnopolskie i prowadzi pomoc finansową dla dzieci leczonych również w innych ośrodkach w Polsce i za granicą.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023