Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Stadion w Jastrzębiu-Zdroju będzie miał podgrzewaną murawę

Facebook Twitter

Dotrzymali słowa i utrzymali się w pierwszej lidze- będą mieli podgrzewaną murawę. Na stadionie przy ulicy Harcerskiej w Jastrzębiu-Zdroju ruszają prace związane z instalacją na obiekcie podgrzewanej murawy. To tam przypomnijmy, swoje mecze rozgrywa GKS Jastrzębie.

Zespół do ostatniej kolejki minionego sezonu walczył o utrzymanie. Udało się. Z tego faktu cieszyli się kibice, ale także władze miasta, które miały w planach budowę podgrzewanej murawy, co jest jednym z warunków otrzymania przez klub licencji na grę w pierwszej lidze.

Inwestycja mogła stanąć pod znakiem zapytania, bo w II lidze nie ma już takiego wymogu. Ostatecznie już wiemy, że prace się rozpoczynają. Wybrano wykonawcę i podpisano umowę. Koniec inwestycji przewidziano na 14 października, a potem musi nastąpić 3-tygodniowy okres pielęgnacji murawy. To oznacza to, że pierwsze sześć spotkań, w których GKS Jastrzębie miał być gospodarzem (Arka Gdynia, Radomiak Radom, Widzew Łódź, GKS Tychy, Puszcza Niepołomice i Miedź Legnica), zostanie rozegranych na wyjeździe lub przeniesione na inny termin.

Pierwszym w tym sezonie meczem przy Harcerskiej będzie spotkanie GKS-u z ŁKS-em Łódź w ramach 12. kolejki Fortuna 1 Ligi, którą zaplanowano na weekend 14-15 listopada. W zawiązku z tym oraz niejasną sytuacją związaną z pandemią koronawirusa w Polsce i regionie klub zdecydował, że nie będzie sprzedawał karnetów na rundę jesienną tego sezonu. Obowiązywały będą bilety.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj