Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Podnosi się stan wody w rzekach. Przekroczone są stany alarmowe [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Sprawdzamy stan rzek w regionie. Według ostatnich danych sytuacja stabilizuje się. Na Wiśle w punktach pomiarowych, gdzie przekroczone są stany alarmowe czyli w Wiśle, Ustroniu i Skoczowie wody już nie przybywa.

Podobnie jest na Olzie w Cieszynie. Poziom wody w Odrze, gdzie przekroczone były stany ostrzegawcze w Chałupkach opada, w Krzyżanowicach utrzymuje się na podobnym poziomie, rośnie w Raciborzu, ale tam do przekroczenia stanu alarmowego brakuje ponad 80 centymetrów.

Wcześniej pisaliśmy (8.00):

O poranku sprawdzamy rzeki w regionie. W wielu miejscach wciąż pada deszcz i podnosi się stan wód. Najtrudniejsza sytuacja jest na Wiśle, gdzie przekroczone są stany alarmowe. Na punkcie pomiarowym w Wiśle o 6 centymetrów, w Ustroniu o blisko 40, a w Skoczowie o 20. Bardzo mocno podniosła się także woda w Białej Wisełce. Stan alarmowy również przekroczony na Olzie w Cieszynie, według ostatnich pomiarów o 8 centymetrów. Na Odrze na razie woda przekroczyła stany ostrzegawcze. Do alarmowych brakuje: w Chałupkach 90 centymetrów, w Krzyżanowicach niespełna 30, a w Raciborzu ponad półtora metra.

Wcześniej pisaliśmy (7.00):

Nieprzerwanie pada deszcz, podnosi się stan wody w naszych rzekach. W kilku miejscach przekroczone są już stany alarmowe. Tak jest na Wiśle, która w kilku punktach pomiarowych w regionie: w Wiśle, Ustroniu i Skoczowie przekracza stany alarmowe o kilka, kilkanaście centymetrów. Stan alarmowy także na Olzie w Cieszynie, wody jest tam więcej niż wyznaczona granica o kilka centymetrów ale wciąż się podnosi, podobnie jak w innych miejscach.

Na razie spokojniejsza sytuacja jest na Odrze, gdzie w Chałupkach, Krzyżanowicach i Raciborzu-Miedoni przekroczone są stany ostrzegawcze.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj