Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Stara sieć kanalizacyjno-wodociągową od lat zalewa posesje w Przegędzy. Czy PWiK rozwiąże problem?

Facebook Twitter

Dwie posesje mieszkańców Przegędzy w gminie Czerwionka-Leszczyny od kilku lat zalewane są przez starą sieć kanalizacyjno-wodociągową. Co jakiś czas w ogródku pojawia się ciężki sprzęt Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, przekopując trawnik. Niestety sytuacja co kilka miesięcy się powtarza. Do ostatniej awarii doszło pod koniec sierpnia.

Na miejscu był Arkadiusz Żabka:

Nasz słuchacz interweniował w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Czerwionce-Leszczynach. Otrzymał odpowiedź. Ta go nie satysfakcjonuje, bo PWiK zapowiada, że sieć wymieni dopiero za kilka lat:

PWiK: Informujemy, że Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Czerwionce-Leszczynach działa zgodnie z zatwierdzonym przez radę miejską wieloletnim planem inwestycyjnym oraz w ramach posiadanych środków na inwestycje, sukcesywnie wymienia najbardziej awaryjne odcinki sieci wodociągowej. Według przyjętej zasady awaryjności rozważamy w najbliższych latach wymianę wodociągu na odcinku wyżej opisanym.

Radio 90: Pana to satysfakcjonuje?

Słuchacz: Moim zdaniem nie wiem, czy oni dobrze, czy źle coś poczytali, ale to powinno być w jak najszybszym terminie wymienione.

 

Czy uda się szybciej rozwiązać problem? O to pytaliśmy Hannę Piórecką-Nowak rzecznik Urzędu Miasta w Czerwionce-Leszczynach:

Hanna Piórecka-Nowak: Oczywiście do tych awarii nie powinno dochodzić. Dysponujemy określonymi środkami, stale modernizujemy tę infrastrukturę i będziemy się starać naprawić to newralgiczne miejsce tak, aby mieszkaniec nie musiał się zmagać z takimi problemami. Mamy przyjęty harmonogram działań i napraw. On jest związany z trudnością, złożonością problemów, z którymi spotykają się nasi mieszkańcy. Będziemy starali się, żeby ta inwestycja, to działanie było zrobione w miarę szybko. Postaramy się rozwiązać problem mieszkańca w ciągu kilku najbliższych miesięcy

Czy faktycznie w ciągu najbliższych kilku miesięcy uda się skutecznie pomóc mieszkańcom? Czas pokaże.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj