Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Starosta Bizoń: Nie chcemy zamykać szpitala przed koronawirusem

Facebook Twitter

Nie chcemy zamykać szpitala przed koronawirusem- mówił w porannej rozmowie w Radio 90 starosta wodzisławski Leszek Bizoń. Jak wiecie z naszych wiadomości, placówka ogranicza odwiedziny chorych.

Fot. powiatwodzislawski.pl

To ordynator oddziału ma podejmować decyzję czy pozwolić na wejście:

Nie chcemy się zamykać, nie chcemy jakoś autorytatywnie czy w jakiś sposób w formie zarządzenia zamykać oddziały, czy zamykać w ogóle dostęp do oddziałów. Pozostawiamy to do dyspozycji kierowników oddziałów, czyli ordynatorów. Przy każdym oddziale mamy przygotowane pomieszczenia do kwarantanny- takie izolujące, w przypadku, gdyby któryś z pacjentów wykazał objawy koronawirusa. Niezależnie od tego przygotowaliśmy w szpitalu w Rydułtowach 15 miejsc takich kwarantannowych- jeżeli będzie taka potrzeba.

Wirus koronawirusa przyspieszył zakończenie budowy ogrodzenia wodzisławskiego szpitala. Wejście do lecznicy odbywa się teraz tylko przez bramę główną. Jak rozwinie się sytuacja nie wiadomo, wiadomo natomiast, że szpital otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 6 milionów złotych na termomodernizację obiektów:

W ramach tego projektu planujemy przeprowadzić termomodernizację budynku pediatrii w Rydułtowach i dwóch pawilonów: jeden po neurologii, drugi po oddziale wewnętrznym pierwszym w Wodzisławiu, plus do tego wymiana sieci przesyłowych centralnego ogrzewania na terenie szpitala w Rydułtowach i sieci pomiędzy budynkiem głównym i pawilonami w Wodzisławiu.

Cała rozmowa z Leszkiem Bizoniem starostą wodzisławskim poniżej:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2021